اسرار حق
درباره وبلاگ


پروفایل من
hasanbolboli.blogfa.com/Profile
استفاده از تمامی مطالب وبلاک آزاد می باشد
حتی بدون ذکر منبع
تلگرام ما
@asrarhag

مدیر وبلاگ : حسن فاطمی فرد
مطالب اخیر
نویسندگان
توصیه های پیامبر درباره فتنه هاى پس از وفات ایشان

تمام راویان پیش بینى پیامبر از فتنه هاى پس از خود را روایت نموده و گزارش كرده اند كه ایشان امت را از فتنه ها بر حذر داشت . ابن حماد 1/30 و 48 از ابوموسى روایت كرده كه رسول خدا فرمود : « پیش از قیامت ، هَرْج خواهد بود » پرسیدم : هَرْج چیست ؟ فرمود : « قتل و كشتار » . پرسیدیم : بیشتر از آنچه كه امروز كشته مى شوند ؟ ( در آن زمان مسلمانان در مرزهاى خود بودند و جنگى نبود ) فرمود : « مقصود نبرد با كافران نیست ، بلكه برخى از شما بعضى دیگر را مى كشید ، حتى مرد ، جدّ و پدر و برادر و عموزاده و همسایه اش را مى كشد ! »راوى مى گوید : ]پس از فرمایش پیامبر[ مردم از اندوه یا ترس خاموش شدند، به گونه اى كه كسى لبخند نمى زد تا دندانش دیده شود .

در روایت احمد 4/391 و 406 آمده است كه شنوندگان گفتند : سبحان الله ! ]چنین وضعى پیش مى آید ، در حالى كه[ عقل و خِرَد داریم ؟!

فرمود : « نه ، عقل مردم آن زمان از بین مى رود و مردمِ كم عقلى باقى مى مانند كه بیشترشان مى پندارند ارزش و بهایى دارند، در حالى كه هیچ ارزشى ندارند ! »

ر. ك : احمد 4/414 ; ابو یعلى 13/203 و 212 و 237 ; ابن حبان 15/104 ، ابن ابى شیبه 15/13 ، طیالسى /35 به نقل از عبد الله ، عبد الرزاق 11/364 از ابن مسیّب ، مسلم 4/2056 ، ابن ماجه 2/1345 ، ترمذى 4/498 و . . .

همچنین بخارى در چند جا از « صحیح » از جمله 1/29 و 2/22 به نقل از ابو هریره آورده است كه پیامبر فرمود :

« قیامت برپا نمى شود مگر پس از آنكه دانش رخت بربندد ، لغزش ها زیاد شود ، زمان و ساعات نزدیك هم گردند ، فتنه ها آشكار شود ، هَرْج ( یعنى قتل و كشتار ) زیاد شود ، و مال و اموال چنان زیاد شود كه سرریز گردد ! » در بخارى 7/82 و 8/89 آمده است كه پرسیدند : هَرْج چیست ؟ فرمود : قتل و كشتار !

« قیامت برپا نمى شود مگر پس از آنكه بین دو گروه بزرگ، نبردى بزرگ رخ دهد كه هر دو به یك چیز دعوت مى كنند. نیز قیامت برپا نمى شود مگر پس از آنكه كه حدود سى دجال دروغگو بیایند و همگى مدعى باشند كه رسول خدا هستند! همچنین قیامت زمانى برپا مى شود كه دانش رخت بندد، لغزش ها زیاد شود، زمان و ساعت ها به هم نزدیك شوند، فتنه ها آشكار، هَرْج ( كشتار ) زیاد شود و آن قدر ثروت میانتان زیاد شود كه فراگیر و سرریز گردد ، بدان اندازه كه مالدار دنبال كسى باشد كه صدقه اش را قبول كند اما كسى كه صدقه را به او پیشنهاد كنند، بگوید كه بدان نیازى ندارم !

قیامت برپا نمى شود مگر پس از آنكه مردم ساختمان ها را بلند بسازند، و آدمى بر قبر هر مُرده اى بگذرد، بگوید كاش به جاى او بودم ، و خورشید از جهت مغرب طلوع كند. وقتى از این سو طلوع كرد و مردم آن را دیدند، همگى ایمان مى آورند اما دیگر ایمان سودى به حالشان ندارد، چون پیشتر ایمان نیاورده و در ایمانشان كار خیرى كسب نكرده و انجام نداده بودند.

وقتى قیامت برپا شود، دو مرد كه لباس خود را براى فروش گسترده اند، فرصت فروش و یا جمع كردن پیدا نمى كنند. مردى كه شیر شترش را دوشیده، فرصت نمى كند آن را مزه كند! مردى كه در حال ساختن حوض خانه اش است، وقت نمى كند آن را آب كند و كسى كه لقمه اش را به طرف دهانش بُرده، فرصت خوردن آن را پیدا نمى كند.
نوع مطلب : حضرت زهرا(س)، اصحاب اهل بیت، احسان به پدر و مادر، ماجراهای جالب و نکته های اخلاقی و آموزنده، در باب اهل بیت، قرآن کریم، پیامبران، پیامبر اکرم(ص)، امام علی(ع)، تزکیه نفس، ظهور و آخرالزمان، مسجد و نماز، نماز و ذکر و دعا و نیایش، کتاب، ولایت و امامت، شیعیان دنیا، پاسخ به شبهات، تاریخ اسلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اسما خداوند متعال

پخش زنده حرم
Online User اسلام کوئست سایت جامع فرهنگی 
مذهبی شهید آوینی Aviny.com

دنیـای نیـاز بـه نمــاز | WorldPrayer.ir

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات