اسرار حق
درباره وبلاگ


پروفایل من
hasanbolboli.blogfa.com/Profile
استفاده از تمامی مطالب وبلاک آزاد می باشد
حتی بدون ذکر منبع
تلگرام ما
@asrarhag

مدیر وبلاگ : حسن فاطمی فرد
مطالب اخیر
نویسندگان

امام جعفر صادق (ع)

 همشهری آنلاین:
ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام صادق(ع)، احیاگر آیین رسول گرامی اسلام و مذهب شیعه است که از این رو شیعه اثنی‌عشری خود را مفتخر به لقب مذهب جعفری می‌داند.

مشخصات حضرت


نام مبارک: جعفر
لقب‌ها: صادق- مصدق - محقق - کاشف الحقایق - فاضل - طاهر - قائم - منجی - صابر
کنیه: ابوعبدالله - ابواسماعیل - ابوموسی
نام پدر: حضرت امام محمد باقرع
نام مادر: فاطمه (ام فروه) دختر قاسم بن محمد بن ابی‌بکر
زمان تولد: هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری
محل تولد: مدینه منوره
عمر شریف: 65 سال
مدت امامت: 34 سال
زمان رحلت (شهادت): 25 شوال سال 148 هجری
قاتل: منصور دوانیقی بوسیله زهر
محل دفن: قبرستان بقیع
همسران معروف حضرت: حمیده دختر صاعد مغربی، فاطمه دختر حسین بن علی بن الحسین بن علی بن أبی‌طالب(علیهم السلام)
فرزندان پسر: موسی (علیه السلام) - اسماعیل - عبدالله - افطح - اسحاق - محمد - عباس - علی
فرزندان دختر: ام فروه - فاطمه - اسما
اصحاب معروف: ابان بن تغلب - اسحاق بن عمار- برید - صفوان بن مهران - ابوحمزه ثمالی – حریر بن عبدالله سجستانی زراره بن اعین شیبانی - عبدالله بن ابی یعفور-عمران بن عبدالله اشعری قمی.
روز زیارت ایشان: روزهای سه شنبه
رخسار حضرت: بیشتر شمایل آن حضرت مثل پدرشان امام باقر (علیه السلام) بود . جز آنکه کمی لاغرتر و بلند تر بودند.
مردی میانه بالا، سفید روی، پیچیده موی و پیوسته صورتشان چون آفتاب می‌درخشید. در جوانی موهای سرشان سیاه و در پیری سفیدی موی سرشان بر وقار و هیبتشان افزوده بود. بینی‌اش کشیده و وسط آن اندکی برآمده بود وبر گونه راستش خال سیاه رنگی داشت.
محاسن مبارک آن جناب نه زیاد پرپشت و نه زیاد کم پشت بود. دندانهایش درشت و سفید بود ومیان دو دندان پیشین آن گرامی فاصله وجود داشت. بسیار لبخند می‌زد و چون نام پیامبر برده می‌شد رنگ از رخسارش تغییر می‌کرد.

گوشه‌ای از حیات امام صادقع


پدرش 26 ساله بود که او زاده شد . دوازده تا 15 سال بنابر اختلاف از عمر شریفش را درکنار جدش امام سجاد (علیه السلام) و نوزده سال را در کنار پدرش امام باقر (علیه السلام) گذراند.

پیامبر اکرم (صلّی الله علیه وآله) در خصوص انتخاب نام و لقب امام ششم فرموده است: وقتی که فرزندم جعفر متولد شد نام اورا صادق بگذارید زیرا فرزند پنجمش جعفراست وادعای امامت می کند و او در نظر خداوند جعفر کذاب است.

ابن بابویه و قطب راوندی روایت کرده اند : که از حضرت امام زین العابدین (علیه السلام) پرسیدند که امام بعد از تو کیست ؟

فرمود : محمد باقر شکافنده علوم است . پرسیدند که : بعد از اوامام که خواهد بود ؟ گفت : جعفر که نام اونزد اهل آسمانها صادق است.امام ششم شیعیان و رئیس مذهب تشیع درسال 114 هجری قمری در سن 31 سالگی به امامت رسید و ردای ولایت بردوش گرفت.

دوران امامت آن امام 34 سال بوده که با اواخر حکومت امویان واوایل حکومت عباسیان مصادف می باشد که حدود هجده سال آن ( 132-114 ) همزمان با حکومت امویان و شانزده سال آن ( 148-132 ة ) همزمان با حکومت عباسیان بود.

آن حضرت با پنج تن از خلفای بنی امیه - هشام بن عبدالملی ( 125-105 ه. ق ) ، ولید بن یزید بن عبدالملی ( 126-125 ه. ق ) ، یزید بن ولید بن عبدالملی ( 126 ه. ق ) ، ابراهیم بن ولید (126 ه. ق"( به مدت 70 روز )) و مروان بن محمد ملقب به حمار ( 132-126 ه.ق ) و دو تن از خلفای بنی عباس ابوالعباس ( عبدالله بن محمد ) معروف به سفاح ( 132- 136 ( 137 ) ه. ق ) و ابوجعفر معروف به منصور دوانیقی ( 158-136 ( 137 ) ه. ق ) معاصر بود.

در یک دسته بندی، زندگانی امام جعفر صادق (علیه السلام) می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود:

الف - زندگانی امام در دوره امام سجاد و امام باقر (علیهم السلام) که تقریبا نیمی از مر حضرت را به خود اختصاص می‌دهد. در این دوره ( 83-114) امام صادق (علیه السلام) از علم و تقوی و کمال و فضیلت آنان در حد کافی بهره مند شد.

ب - قسمت دوم زندگی امام جعفر صادق (علیه السلام) از سال 114 هجری تا 140 هجری می‌باشد. دراین دوره امام از فرصت مناسبی که بوجود آمده، استفاده نمود و مکتب جعفری را به تکامل رساند. در این مدت، 4000 دانشمند تحویل جامعه داد و علوم و فنون بسیاری را که جامعه آن روز تشنه آن بود، به جامعه اسلامی ارزانی داشت.

ج - هشت سال آخر امام (علیه السلام) قسمت سوم زندگی امام را تشکیل می‌دهد. در این دوره، امام بسیار تحت فشار و اختناق حکومت منصور عباسی قرار داشت. در این دوره امام دائما تحت نظر بود و مکتب جعفری عملاً تعطیل گردید.

عصر امام صادقع


عصر امام صادق (علیه السلام) یکی از طوفانی‌ترین ادوارتاریخ اسلام است که از یک سو اغتشاش‌ها و انقلاب‌های پیاپی گروه‌های مختلف، بویژه از طرف خونخواهان امام حسین (علیه السلام) رخ می‌داد، که انقلاب ابو سلمه در کوفه و ابومسلم در خراسان و ایران از مهم‌ترین آنها بوده است. و از دیگر سو عصر برخورد مکتب‌ها و اید‌ئولوژی‌ها و عصر تضاد افکار فلسفی و کلامی مختلف بود که از برخورد امت اسلام با مردم کشورهای فتح شده و نیز روابط مراکز اسلامی با دنیای خارج، به وجود آمده و در مسلمانان نیز شور و هیجانی برای فهمیدن و پژوهش پدید آورده بود.

عصری که کوچکترین کم کاری یا عدم بیداری و تحرک پاسدار راستین اسلام یعنی امام (علیه السلام)، موجب نابودی دین و پوسیدگی تعلیمات حیاتبخش اسلام، هم از درون و هم از بیرون می‌شد.

زمان امام صادق (علیه السلام)، زمان تزلزل حکومت بنی امیه و فزونی قدرت بنی عباس بود و این دوگروه مدتی درحال کشمکش و مبارزه با یکدیگر بودند.

از زمان هشام بن عبدالملی، تبلیغات و مبارزات سیاسی عباسیان آغاز گردید و در سال 129 وارد مرحله مبارزه مسلحانه و عملیات نظامی گردید و سرانجام در سال 132 به پیروزی رسید . بنی امیه در این مدت، گرفتار مشکلات سیاسی فراوانی بودند ، لذا فرصت فشار و اختناق نسبت به شیعیان را نداشتند.

عباسیان نیز چون از دستیابی به قدرت در پوشش شعار طرفداری از خاندان پیامبرو گرفتن انتقام خون آنان عمل می‌کردند، فشاری از طرف آنان مطرح نبود. از اینرو این دوران، دوران آرامش و آزادی نسبی امام صادق (علیه السلام) و شیعیان بود و آن حضرت از این فرصت استفاده کرده و تلاش فرهنگی وسیعی را آغاز کرد.

پیشوای ششم در چنین دورانی به فکر نجات افکار توده مسلمان ازالحاد وبدبینی وکفر و نیز مانع انحراف اصول و معارف اسلامی از مسیر راستین بود ، و از توجیهات غلط و وارونه دستورات دین که به وسیله خلفای وقت صورت می گرفت جلوگیری می کرد.

اینجا بود که امام (علیه السلام) دشواری فراوان در پیش ومسئولیت عظیم بر دوش داشت. امام صادق (علیه السلام) در ظلمت بحرانها و آشوبها دنیای شیعه را به فروغ تعالیم خویش روشنی بخشید و حقیقت اسلام را از آلایش انحرافات وگزند فریبکاران حفظ نمود.

او آن قدر فقه و دانش اهل بیت را گسترش داد و زمینه ترویج احکام و بسط کلام شیعی را فراهم ساختکه مذهب شیعه به نام او به عنوان مذهب جعفری شهرت یافت. آن اندازه که دانشمندان و راویان از دانش امام بهره مند برده و از ایشان حرف و حدیث نقل کرده اند از هیچ یک از دیگرائمه نقل نکرده‌اند.

لیکن طولی نکشید که بنی عباس پس از تحکیم پایه‌های حکومت و نفوذ خود، همان شیوه ستم و فشار بنی امیه را پیش گرفتند و حتی از آنان هم گوی سبقت را ربودند.

وضع به حدی ناگوار وشد که همگی یاران امام (علیه السلام) را در معرض خطر مرگ قرار می داد ، چنانچه زبده هایشان جزو لیست سیاه مرگ بودند.

امام صادق (علیه السلام) که همواره مبارزی نستوه و خستگی ناپذیر وانقلابی بنیادی درمیدان فکر و عمل بوده ، کاری که امام حسین (علیه السلام ) به صورت قیام خونین انجام داد ، وی قیام خود را درلباس تدریس وتأسیس مکتب وانسان سازی انجام داد و جهادی راستین کرد.

رحلت امام را به سبب مسمومیت دانسته‌اند. از ارتکاب این جنایت را که منصور درتوان خود نمی دید به جعفر بن سلیمان پسر عموی خویش و والی وقت مدینه محول کرد.

فرزند برومندش امام موسی بن جعفر (علیه السلام) او را دو جامه سفید مصری که درآن احرام می بست ودر پیراهنی مه می پوشید ودرعمامه ای که ازامام زین العابدین(علیه السلام ) به او رسیده بود ، کفن نمود و بر آن نماز خواند واو رادر بقیع در کنار قبر پدربزرگوارش سید الساجدین(علیه السلام) به خاک سپرد. سلام بر او از میلاد تا میعاد

شخصیت علمی امام صادقع


در دوره امامت امام صادق (علیه السلام) مسلمانان بیش از پیش به علم و دانش روی آوردند و در بیشتر شهرهای قلمرو اسلام بویژه در مدینه، مکه، کوفه، بصره و ... مجالس درس و مناظره های علمی دایر واز رونق خاصی برخوردار گردید.

در این زمان با استفاده از فرصت به دست آمده امام صادق (علیه السلام) توانست نهضت علمی فرهنگی پدرش امام باقر(علیه السلام) را ادامه داده و علوم و معارف اهل بیت را بیان کرده در همه جا منتشر کند.

سفرهای اجباری و اختیاری امام به عراق و به شهرهای حیره ، هاشمیه و کوفه و برخورد با اربابان دیگر مذاهب فقهی وکلامی نقش بسزایی در معرفی علوم اهل بیت و گسترش آن در جامعه داشت.

در این شهرها گروههای مختلف برای فراگیری دانش نزد آن حضرت می آمدند و از دریای دانش او بهره مند می بردند . برخورد وی با گروههای مختلف مردم سبب شد که آوازه شهرتش در دانش و بینش دینی ، علم و تقوی ، سخاوت و جود وکرم و ...

در تمام قلمرو اسلام طنین انداز شود و مردم از هر سو برای استفاده از دانش بیکران وی رو سوی کنند. در این دوره علوم و فلسفه ایرانی ، هندی و یونانی به حوزه اسلامی راه یافت و بازار ترجمه علوم گوناگون از زبان‌های مختلف به زبان عربی گرم و پررونق گردید.

همچنین مکتب‌های کلامی و فرقه مذهبی و فقهی در این عصر پایه گذاری شد.

امام صادق (علیه السلام) با تمام جریان‌های فکری و عقیدتی آن روز برخورد کرده و موضوع اسلام و تشیع را در برابر آنها روشن ساخته و برتری بینش اسلام تشیعی را ثابت کرده است.

مناظرات امام صادق (علیه السلام) با اربابان دانش‌های گوناگون چون پزشکان، فقیهان، منجمان، متکلمان، صوفیان و... بویژه مناظرات وی با ابوحنیفه مشهور و در منابع شیعه و سنی ثبت است.

شاگردان امام باقر (علیه السلام) پس از درگذشت آن حضرت به گرد شمع وجود امام صادق(علیه السلام) حلقه زدند.

امام (علیه السلام) نیز با جذب شاگردان جدید به تأسیس یک نهضت عظیم فکری و فرهنگی و بالنده مبادرات ورزید، به گونه‌ای که طولی نکشید مسجد نبوی در مدینه منوره و مسجد کوفه در شهر کوفه به دانشگاهی عظیم تبدیل شد.

درگیری شدید بین بنی عباس و بنی امیه، آنان را آن چنان به خود مشغول کرده بود ، که فرصتی طلایی برای امام صادق (علیه السلام) و یارانش به دست آمد.

آن حضرت با استفاده از این فرصت به بازسازی و نوسازی فرهنگ ناب اسلام پرداخت و شیفتگان مکتب حق از اطراف و اکناف، از بصره، کوفه، واسط، یمن و نقاط مختلف حجاز به مرکز اسلام؛ یعنی مدینه، سرازیر شدند وچون پروانگی دلباخته به گرد شمع وجود امام صادق (علیه السلام) تجمع کردند.

امام صادق (علیه السلام) هر یک از شاگردان خود را رشته های که با ذوق و قریحه او سازگار بود، تشویق و تعلیم می نمود و در نتیجه، هر کدام از آنها در یک یا دو رشته از علوم مانند: حدیث، تفسیر، فقه و کلام، تخصص پیدا می کردند.

در دانشگاهی که امام بوجود آورده بود شاگردان بزرگ و برجسته ای همچون هشام بن حکم- محمد بن مسلم- ابان بن تغلب- هشام بن سالم - مومن الطاق - مفصل بن عمر - جابر بن حیان و... تربیت کرد که هر یک از آنها شخصیتهای بزرگ علمی و چهره های درخشانی بودند که خدمات شایانی انجام دادند.

به عنوان نمونه هشام بن حکم 31 جلد کتاب و جابر بن حیان بیش از 200 جلد در زمینه علوم گوناگون بخصوص رشته های عقلی طبیعی و شیمی کتاب نوشته است و به عنوان بدر علم شیمی مشهور است.

دانشمندان علم حدیث شمار کسانی را که مورد اعتماد بوده اند - راویان ثقه - و از آن حضرت نقل کرده اند تا چهار هزار نفر را نوشته اند.

شاگردان دانشگاه امام منحصر به شیعیان نبوده بلکه پیروان اهل تسنن نیز از مکتب آن حضرت برخوردار می شدند.

بزرگان اهل سنت چون مالی بن انس، ابوحنیفه، سفیان ثوری، سفیان بن عیینه، ابن جریح، روح ابن قاسم و ... ریزه خوار خوان دانش بیکران او بودند. ابو حنیفه که دو سال شاگرد امام بود این دوره را پایه علوم و دانش خود معرفی کرده می‌گوید:
اگر آن دو سال نبود "نعمان" از بین رفته بود .

رویدادهای مهم دوران امام صادقع


1. شهادت امام باقر (علیه السلام)، پدر امام جعفر صادق (علیه السلام)، در سال 114 هجری
2. قیام زید بن علی (علیه السلام) ، عموی امام جعفر صادق (علیه السلام) بر ضد امویان و شهادت او در این واقعه، در سال 121 هجری
3. گسترش نهضت بنی هاشم ( علویان و عباسیان)، در سراسر قلمرو حکمرانی امویان.
4. سرنگونی سلسله امویان و پیروزی عباسیان وتسخیر خلافت اسلامی توسط ابو العباس سفاح ، در سال 133 هجری.
5. قیام علویان بنی الحسن (علیه السلام) بر ضد عباسیان و سرکوب شدن آنان به دست منصور دوانیقی.
6. بهره جویی امام صادق (علیه السلام) از فرصت به دست آمده از نبرد میان عباسیان و امویان، برای تشکیل حوزه علمی اسلامی و تربیت هزاران شاگرد در رشته‌های فقه، تفسیر و علوم قرآن، کلام، شیمی، تاریخ و غیره، در زمینه مشرفه.
7. فراخوانی امام صادق (علیه السلام) از مدینه به بغداد، توسط سفاح عباسی و زیر نظر قرار گرفتن آن حضرت.
8. فراخوانی مجدد امام صادق (علیه السلام) از مدینه به بغداد، توسط منصور دوانیقی و اذیت و آزار آن حضرت.
9. وفات اسماعیل، پسر امام صادق (علیه السلام)، در سال 142 هجری و اندوه فراوان آن حضرت در این مصیبت.
10. رفتار نا مناسب عاملان منصور دوانیقی، در مدینه، با امام صادق (علیه السلام) و بسیاری از علویان.
11. مبارزه علمی و فرهنگی امام صادق (علیه السلام) و یاران ایشان با مخالفان ، ملحدان و مدعیان دروغین.
12. مسمومیت امام صادق (علیه السلام) و شهادت آن حضرت، در سال 148 هجری ، به دستور منصور دوانیقی.
13. به خاک سپاری پیکر مطهر امام صادق (علیه السلام)، در قبرستان بقیع، در کنار قبر پدر، جد و عمویشان، امام سجاد و امام حسن مجتبی (علیهم السلام)
نوع مطلب : امام صادق(ع)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مرداد 1393 :: نویسنده : حسن فاطمی فرد
سلسله سوالات دکتر عصام العماد وهابی شیعه شده از وهابیت

لطفا روی لین های زیر کلیک کنیدوهابی جواب بده (1)

وهابی جواب بده (2)

وهابی جواب بده (3)

 وهابی جواب بده (4)نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مرداد 1393 :: نویسنده : حسن فاطمی فرد


سند دومین کتاب معتبر شیعه

کتاب نهج البلاغه کلا چندین سال بعد از ائمه توسط ادیب علامه مرحوم سید شریف رضی در سال 400 هجری از میان صدها کتاب و منبع گردآوری و تنظیم گردیده است.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، کتاب نهج البلاغه کلا چندین سال بعد از ائمه توسط ادیب علامه مرحوم سید شریف رضی در سال 400 هجری از میان صدها کتاب و منبع گردآوری و تنظیم گردیده است.[1] پس این کتاب شریف، نوشته و دست خط حضرت امیر المؤمنین علیه السلام نمی باشد، بلکه روایات این کتاب نقل شده از کلام و زبان شریف حضرت امیر علیه السلام می باشد که توسط مرحوم سید رضی گردآوری شده است.

 

اما در مورد سند این کتاب مطالبی را به اختصار خدمتتان ارائه می دهیم:

 

سید شریف رضی، در لابه لای کتاب هایش، از نهج البلاغه یاد کرده و آورده است که خود، آن را گردآورده و نهج البلاغه از اوست؛ اینک برخی از اشارات او:

 

1. در کتاب المجازات النبویة، در شرح حدیث شماره 23 می گوید: این مطلب را سخن امیرالمؤمنین، علی علیه السلام -آن جا که گفته است «تخففوا تلحقوا: سبکبار باشید تا زودتر برسید»[2] - معنی و روشن می کند. ما این سخن علی(ع) را در کتابمان که نهج البلاغه، نام دارد و گزیده ای از گفتار امام(ع) را در آن گردآورده و یاد کرده ایم.[3]

 

2. همانجا، در شرح حدیث شماره 44 می گوید: این حدیث مانند سخن علی علیه السلام است. آن حضرت گفته است «من یعط بالید القصیرة، یعط بالید الطویلة: آن که با دست کوتاه ببخشد، او را با دست دراز ببخشند»[4]... ما این گفته علی(ع) را در کتاب نهج البلاغه خود یاد کرده ایم.[5]

 

3. در همان کتاب،[6] و در شرح حدیث شماره 169، «الا و ان الدنیا قد ارتحلت مدبرة، وان الآخرة قد ارتحلت مقبلة: بدانید، دنیا کوچ رفتن، کرده است و آخرت کوچ آمدن، پیش گرفته است» می گوید: این سخن با اندکی دگرگونی در واژگان، از امیرمؤمنان، علی بن ابی طالب علیه السلام نیز روایت شده است و ما آن را در کتابمان که نهج البلاغه، نام گرفته و در بردارنده گزیده ای از سخنان علی(ع) در همه معانی و مطالب و گونه های سخن است؛ آورده ایم.[7]

 

4. سید رضی در کتاب حقائق التأویل فی متشابه التنزیل در شرح مسأله 18 که درباره واو زاید در آیه «ولو افتدی به: و اگر به آن فدیه دهند»[8] است؛ پس از بیان شمه ای از بلاغت قرآن کریم، می گوید: من همیشه گفته ام؛ اگر پس از گفتار رسول اللّه صلی الله علیه و آله سخنی به گرد قرآن برسد و یا شایستگی سنجش با قرآن بیابد؛ تنها سخن امیر المؤمنین، علی بن ابی طالب(ع) است. چرا که امام علی(ع) در فصاحت یکه تاز است و کسی را تاب هماوردی با او نیست و کسان هرچه بکوشند؛ دستشان کوتاه و خرما بر نخیل است.

 

اگر کسی بر آنچه گفتیم دلیل می جوید؛ باید کتابی را که ما نوشتیم و نهج البلاغه اش نام کردیم؛ بخواند.

 

این کتاب(نهج البلاغه) حاوی گزیده ای است از سخنان امام(ع) که اکنون در میان است و در بردارنده مطالب گوناگونی از آن حضرت در قالب سخنرانی، نامه و پند و اندرز است. ما این کتاب را در سه بخش تنظیم کردیم؛ تا هر بخش آن، گونه ای از سخنان سه گانه امام علی(ع) را جداگانه دربر گیرد. بهره گیری از این کتاب بسیار بالا گرفته و خواهان فراوان یافته است؛ چرا که این کتاب گرد آمده ای است از شگفتی ها و طرفه های فصاحی، و گران مایگی و بلند پایگی سخن و گوهر و مروارید برترین گفتار.[9]

 

5. شریف رضی در نهج البلاغه، پاره ای از کتاب های خود را که کتاب شناسان جملگی آن ها را از نوشته های وی می دانند؛ نام می برد. یکی از آن ها کتاب خصائص الائمه است که در دو جای نهج البلاغه، از آن یاد شده است:

 

الف) در مقدمه نهج البلاغه، آن جا که می گوید: من آن گاه که جوان بودم و شاهد زندگی تر و تازه و شاداب بودم؛ با تکیه بر گلچینی از اخبار و گوهرهایی از گفتار امامان(ع) به نگارش کتابی درباره ویژگی ها و فضیلت های آنان نشستم و از آنچه مرا بدین کار واداشت؛ در مقدمه کتاب یاد کردم. چون فصلی در ویژگی ها و فضیلتهای امیرالمؤمنین علی(ع) پرداختم؛ ناسازگاری روزگار و امروز و فردا کردن؛ مرا از پرداختن به مانده کتاب بازداشت.[10]

 

ب) هنگام شرح سخن علی(ع) «تخففوا تلحقوا: سبکبار باشید تا زودتر برسید» در متن نهج البلاغه، می گوید: چه سخن ژرف و دست نایافتنی است. وه که چه لبریز از معرفت و سرشار از حکمت است. ما در کتاب خصائص به بزرگی قدر و شرافت گوهر آن اشاره کرده ایم.[11]

 

دلیل های دیگر:

الف) همه فرهنگ نامه های شیعی، آشکارا از درستی اِسناد گرد آوری نهج البلاغه به سید رضی سخن می گویند و از روزگار سید رضی تاکنون به این امر اطمینان دارند.[12]

 

ب) دلیل دیگر، سلسله سند مشایخ اجازه به عالمان و محدثان است. توضیح آن که، عالمان و محدثان، پس از کسب اجازه علمی از استادان بزرگ خود، کتاب های حدیثی را که متن آن ها را می خوانند؛ برای دیگران باز می گفتند و یا باز می نوشتند و مقابله و مقایسه و اصلاح و ثبت می کردند.

 

از جمله این اجازه ها، اجازه علمی برای نقل و روایت نهج البلاغه است. از این اجازه ها به حد تواتر وجود دارد و در هیچ یک از آن ها شک و عیبی راه ندارد و سلسله سند همه آن ها به شریف رضی می رسد.[13]

 

کتاب جهت نگهداری مطالب و مراجعات بعدی می باشد. اگر عالمی مطلبی را فراموش کرد و یا جهت تحقیق، نیاز به مطلبی داشت؛ به کتاب مراجعه می کند. از آنجایی که پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام، علمشان لدنی و از جانب خداست؛ هرگز فراموشی، ندانستن و خطا متوجه آنان نیست. لذا نیازی به کتاب و نوشتن کتاب ندارند؛ تا در آینده به آن مراجعه نمایند. پس پیامبر و ائمه اگر مطالب و کلمات نورانی و گوهر بار دارند؛ مسلمانان در همان زمان و آینده به آن نیاز داشتند و باید ثبت می کردند؛ تا خود و آیندگان از آن بهره ببرند. حتی علما اگر مطالب علمی خود را ننویسند؛ فراموش می کنند. پس انسان های عادی نیاز به کتاب و نوشتن آن دارند. ولی معصومین، علمشان همیشه، همراهشان هست و نیازی به ثبت و مراجعه به کتاب کسی ندارند. اگر هم کتابی از امام معصوم ثبت شده باشد؛ برای مراجعه آیندگان است.

 

پی نوشت ها:                                                                                                                    

[1] درباره تاریخ علامه شریف رضی به کتاب های زیر مراجعه شود:

الف: عبقریة الشریف الرضی، زکی مبارک.

ب: حیاة الشریف الرضی، عبدالحسین حلی.

ج: الشریف الرضی، محمد هادی امینی.

د: سیدرضی مؤلف نهج البلاغه، علی دوانی.

ه: فروغ فقه و ادب، سید محسن دین پرور.

[2] نهج البلاغه، خطبه 21.

[3] المجازات النبویة، ص33.

[4] نهج البلاغه، حکمت 232.

[5] المجازات النبویة، ص60.

[6] همان، ص189.

[7] نهج البلاغه، خطبه 28 و 42.

[8] آل عمران، 91.

[9] حقائق التأویل، ص 287.

[10] نهج البلاغه، مقدمه سیدرضی(ره).

[11] همان، حکمت 232.

[12] رجال نجاشی، ص 398، فهرست منتجب الدین، ص 115.

[13] علامه امینی(ره) در الغدیر 20 اجازه را برشمارده است.(ج 4، ص 193-194).

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، امام علی(ع)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مرجعی که با تلاش او فاطمیه عاشورایی شد

کم گویی و گزیده گویی از نکات اخلاقی آیت‌الله‌العظمی تبریزی بود.


به گزارش سرویس دینی جام نیوز، بهره‌گیری از محضر علما و فضلا و خوشه‌چینی از خرمن معرفت انسان‌های صالح، از جمله راه‌های دست یافتن به مسیر صحیح در زندگی است.

 

در این میان اگر چه برخی از علمای اعلام و مراجع عظام تقلید از میان ما رفته‌اند اما فرزندان، شاگردان و تربیت شدگان ایشان در بین ما هستند و می‌توان از ایشان بهره‌ها گرفت و سبک زندگی صحیح را آموخت.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر تبریزی فرزند مرحوم آیت‌الله میرزا جواد تبریزی از جمله یادگاران مرجعیت است که پس از پدر خود دفتر و حوزه علمیه  ایشان را اداره می‌کند و در زمینه تربیت طلاب علوم دینی فعالیت دارد و دعوت خبرگزاری  تسنیم را برای گفت‌وگو پذیرفت.

 

 

یادگار مرحوم آیت‌الله‌العظمی جعفر تبریزی، در این گفت‌وگو با اشاره به الگو گیری از نکات علمی و اخلاقی مراجع و علمای بزرگ  برای نسل جوان اظهار کرد: امیدوارم تا بتوانیم با الگوگیری از علمای بزرگ و مفاخر جهان تشیع در جهت سازندگی جامعه به ویژه نسل جوان گام برداریم چون می‌دانیم کسانی که تمام جوانب مذهبی را در نظر داشتند و زندگی الهی داشتند توانستند از خودشان یک خدمت و روش خوبی  برجای بگذارند که برای دیگران الگوی مناسبی است.

 

 

فرزند مرحوم تبریزی در رابطه با الگو بودن علما برای دیگران افزود: خداوند متعال این توفیق را به هرکسی نمی‌دهد و به کسی می‌دهد که واقعاً در جهت سازندگی خود گام برداشته باشد چون انسان باید اول خود را

بسازد و بعد برای ساختن جامعه خود تلاش کند.

 

کم گویی و گزیده گویی از نکات اخلاقی آیت‌الله‌العظمی تبریزی بود

 

حجت‌الاسلام و المسلمین تبریزی با اشاره به گزیده گویی و کم صحبتی علما عنوان کرد: علمای گران‌قدر کم صحبت می‌کنند و اگر کلمه‌ای هم نطق  کنند  مفید است مرحوم تبریزی  در طول حیات خود هیچ گاه صحبتی که غیر ضروری و بی‌ارزش انجام نمی‌دادند و هیچ وقت درباره کسی و بحث بی‌موردی صحبتی نمی‌کردند و صحبت‌های مفید که جنبه موعظه داشت انجام می‌دادند که این راجع به زندگی عادی و داخل منزل بود.

 

یادگار مرجعیت بیان کرد: مرحوم تبریزی در بیرون از منزل خویش یا مشغول مطالعه و یا درس بودند و یا در حال پاسخگویی به استفتاء بودند بنابراین اولین درسی را که می‌توان از علمای خود بگیریم این است که در صحبت کردن خود فکر کنیم که آیا کلامی که می‌خواهیم بزنیم به درد آخرتمان می‌خورد و مفید است.
 

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: ای جوان سعی کن که نطقی را که خداوند به تو داده است در جهت علو درجه استفاده کنی  و خود و رفیقت را نصیحت کن و از عمر خود استفاده کن تا برای زندگی دوم خود پاسخگوی اعمالمان باشیم و در دنیا زندگی دوم خویش را آباد کنیم و در این راستا علما را الگوی خود قرار دهیم.

 

وقت شناسی و استفاده از وقت در زندگی ایشان مشهود بود

 

فرزند مرحوم تبریزی با اشاره به وقت شناسی مرحوم پدر خویش اظهار کرد: وقت شناسی و استفاده از وقت یکی از خصلت‌های پدرم  بود و می‌توانستی از حرکات ایشان ساعت خود را تنظیم کنی چون واقعاً در انجام کارهای خود دقیق بودند و همه امور خود را با برنامه و منظم انجام می‌دادند  ایشان یک الی دو ساعت پیش از نماز صبح  از خواب بر می‌خواستند و به سمت حرم حضرت معصومه (س) می‌رفتند و نماز شب خویش را آنجا می‌خواندند.

 

انجام امور شخصی خویش را به کسی واگذار نمی‌کرد

 

حجت‌الاسلام و المسلمین تبریزی خاطرنشان کردند: مرحوم تبریزی در کمک به فقرا از هیچ کمکی دریغ نمی‌کردند و برای افراد فقیر و افراد نیازمند مایحتاج زندگی تهیه می‌کردند ایشان پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) که صبح زود می‌رفتند خودشان نان می‌خریدند وسعی می‌کردند که کارهای خود را به کسی واگذار نکند و در حد امکان خودشان کارهای شخصی خویش را انجام بدهند.
 

یادگار مرجعیت با اشاره به پیاده‌روی  مرحوم تبریزی که به مناسبت شهادت  حضرت زهرا (س) انجام می‌شد بیان کرد: یک سری تشکیک به وجود آمد و سبب شد تا مرحوم تبریزی موضع بگیرند چون برخی عمداً یا سهواً شبهاتی درباره با شهادت حضرت زهرا (س) در جامعه بیان می‌کردند که این سبب سردرگمی نسل جوان می‌شد و ممکن بود در قلب این جوان اثر بگذارد.

 

به لطف امام زمان (عج) فاطمیه عاشورای دیگری شد

 

وی گفت: مرحوم تبریزی  پس از سخنرانی خویش در مسجد اعظم گفتند که من از این به بعد شهادت حضرت زهرا (س) با پای پیاده به سمت حرم حضرت معصومه (س)  می‌روم تا مردم بدانند این تشکیک که درباره شهادت حضرت زهرا (س) صورت می‌گیرد همه‌اش باطل است و گفتند که به برکت امام زمان (عج) و حضرت زهرا (س) فاطمیه به عاشورای دیگری تبدیل شد و روزبه‌روز این مراسم رونق پیدا می‌کند.

 

 

فرزند مرحوم تبریزی اظهار کرد: اصرار علما برای زنده نگه داشتن ایام تولد  و شهادت ائمه معصوم (ع) از این جهت است تا نسل جوان و جامعه سازنده بشود و اگر کسی حب اهل بیت (ع) در دلش باشد و واقعاً معنویت را درک کرده باشد از گناه فرار می‌کند و حب اهل بیت سبب دوری شیطان از انسان می‌شود و هدف مرجع برای زنده نگهداشتن حب اهل بیت (ع)  نورانیت و سازندگی جامعه است.

 

 

گریه برای اهل بیت (ع) را سبب سعادت و رسیدن به بهشت می‌دانستند

 

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: مرحوم تبریزی دو عدد دستمال در جیب خود داشتند که با دستمال سفید بینی خود را پاک می‌کردند و با دستمال مشکی اشک‌هایی را که برای اهل بیت (ع) می‌ریختند تمیز می‌کردند و به من گفتند که ای پسرم اگر در قیامت چیزی به درد من بخورد این دستمالی است که با آن اشک‌هایی که برای اهل بیت (ع) ریختم را پاک کردم یعنی ای مردم گریه برای اهل بیت (ع)  بهشت را برای شما به ارمغان می‌آورد درس دیگری که مرحوم تبریزی و دیگر علما به ما می‌دهند این است که همیشه باید نقطه ولا را  زندگی نگه داریم.

 

تأکید بر ساده زیستی

 

یادگار مرجعیت تصریح کرد: مسئله دیگری که در زندگی ایشان ملموس بود و همه شاگردان به آن اذعان داشتند ساده زیستی بود و در منزل خود همه وسایل ساده بود و چیزی که توجه انسان  را به خود جلب کند وجود نداشت و واقعاً ساده زندگی می‌کردند و در اتاق خود غیر از کتاب و لباس‌های خود و مسائلی که مربوط به علم بود وجود نداشت و لوازم تزئینی وجود نداشت.

دوری از حاشیه

 

حجت‌الاسلام و المسلمین تبریزی خاطرنشان کرد: یکی از موارد دیگری که ایشان داشتند هیچ علاقه‌ای به حاشیه نداشتند و سعی می‌کردند تا تنها بروند و کسی پشت سر و همراه ایشان نباشد و مورد جلب توجه بقیه نباشد و سعی داشتند مردمی که نگاه می‌کنند درس و عبرت بگیرند.

 

آیت‌الله تبریزی به نسل جوان توجه ویژه‌ای داشتند

 

فرزند مرحوم تبریزی  بیان کرد: از دیگر نکات مهمی که  مرحوم پدرم داشتند توجه به نسل جوان بود و اگر جوانی را می‌دید که ظاهر و مو و لباس  و صحبت کردنش ایراد داشت سعی می‌کرد تا به او تذکر بدهد تا آن را اصلاح کند و حتی گاهی در بحث با  طلبه‌های خود تند می‌شدند و من می‌پرسیدم که چرا تند شدید گفتند که این سازندگی دارد چون در آینده این طلبه جای کسی قرار می‌گیرد که فتوا بدهد و مسئله بگوید و من اگر تند شدم چون جای پدرش هستم و می‌ترسم در آینده برایش آفت بشود.

 

اهمیت به درس و قدر دانستن وقت در زندگی

استاد حوزه علمیه با اشاره به تأکید مرحوم تبریزی بر اهمیت درس خاطرنشان کرد: ایشان جوانانی را که درس می‌خواندند تشویق می‌کردند و می‌گفتند اگر درس بخوانی در آینده می‌توانی جامعه را خوب اداره کنی یکی دیگر از نکاتی که ایشان بر آن تأکید داشتند این بود که قدر وقت و عمر را می‌دانستند.

 

 

آیت‌الله تبریزی تضعیف نظام را حرام می‌دانست

یادگار مرجعیت درباره حضور پدر خویش در مسائل انقلاب اسلامی اظهار کرد: ایشان در عراق که بودند توسط دولت بعث دستگیر شدند و به ایران تبعید کردند یک مرجع تقلید همیشه خدا را مدنظر دارد چون فردای قیامت باید پاسخگو باشد و مرحوم پدر ما هم همیشه خداوند را در نظر داشتند و یک جمله‌ای که ایشان بر آن تأکید داشتند این بود که تضعیف نظام را حرام می‌دانستند و می‌گفتند که این مملکت، مملکت امام زمان (عج) است و تضعیف آن جایز نیست.

 

شاگردی مرحوم خویی و گلپایگانی از افتخارات آیت‌الله تبریزی بود

 

حجت‌الاسلام و المسلمین تبریزی درباره جایگاه علمی و آثار مرحوم آیت‌الله‌العظمی  میرزا جواد تبریزی عنوان کرد: وی عمده استفاده خود در زمینه علمی و درسی را در نجف از آیت‌الله‌العظمی خویی کردند و در قم هم از شاگردان مرحوم آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی بودند و هر درسی که ایشان می‌دادند چه اصول و چه فقه  می‌نوشتند و نکات رجالی را هم داشتند و کتاب طبقات را هم مشغول بودند که الحمدالله  تمامی دست خط‌های ایشان چاپ شده است و دوره‌اش به  60 جلد رسیده است.

 

تمام درس‌های ایشان برای استفاده طلاب  موجود است

 

فرزند مرحوم تبریزی تصریح کرد: اکثر فضلای محترمی که الآن هستند کسانی هستند که از درس‌های مرحوم والد ما استفاده کرده‌اند و ایشان در فقه و اصول معروف بودند و مدرسه نجف اشرف که آقای خویی آن را به اشباع رساند پدر ما آن را به قم منتقل کردند الآن حوزه علمیه قم واقعاً پربار است و از وقتی که از عراق به ایران آمدند غیر از 10 سال اول تمامی درس‌های ایشان را ضبط کردیم و موجود است دوره فقه، طهارت، خیارات، صلاه، قضاء، رسائل مکاسب و قصاص موجود است و سی دی و نوارهایش است  و ما آن را در اختیار طلاب قرار می‌دهیم و دوره عربی درس‌های ایشان هم موجود است.

 

استاد حوزه علمیه با اشاره به این‌که پدرش بر دو نکته خیلی اصرار داشت که از او به یادگار بماند بیان کرد: یکی دفترهای ایشان بود که با لطف خدا تبدیل به کتاب شد و دیگری شاگردانش بود که واقعاً به شاگردانش احترام می‌گذاشت و علاقه داشت ایشان اخلاق و دین و تهذیب را منتقل کردند.

 

یادگار مرجعیت درباره با سیره شخصی مرحوم تبریزی  خاطرنشان کرد: پدر ما آرام بودند اما بر مسائل دینی و اخلاقی حساس بودند و با گفتار خود ما را متنبه می‌کردند و اگر خطایی می‌دید نصیحت می‌کرد و اگر طرف مقابل گوش نمی‌داد و اگر غریبه بود حتی قطع رابطه می‌کرد و تا آنجایی که راه بود ایشان راهی را انتخاب می‌کرد که اثر کند.

 

تأکید ویژه بر قرائت قرآن در ماه رمضان

 

حجت‌الاسلام و المسلمین تبریزی درباره با منش و رفتار مرحوم تبریزی در ماه رمضان اظهار کرد: ایشان در ماه نصایح زیاد داشتند و همیشه بر قرائت قرآن تأکید زیادی می‌کردند و بعد تذکر به این داشتند که وقت را به بطالت نگذرانیم و از این ماه استفاده لازم را ببریم و دلش می‌خواست تا در ماه مبارک رمضان قرائت قرآن، ادعیه، خلوت کردن با خدا، محاسبه نفس و کمک به افراد نیازمند داشته باشیم تا موجب خشنودی امام زمان (عج) بشود و آن مسائل معنوی که می‌تواند انسان را به مرتبه بالا برساند برآن تأکید داشتند.

 

تسنیم

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، آیت الله میرزا جواد تبریزی، حضرت زهرا(س)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شیعه خوشحال است که مدفن حضرت فاطمه زهرا(س) مخفی است

اگر مدفن گل سر سبد عالم هستی مخفی نبود این بی خرد به آن هم حمله می کردند و حرمت او را هم می شکستند و دنیا از این بی حرمتی کن فیکون می شد،

به گزارش سرویس دینی جام نیوز ، حجت الاسلام محمد مهدی طباطبایی شیرازی که  به مناسبت یوم الهدم در مسجد حاج ابوالقاسم باغزندان شاهرود سخنرانی داشت با اشاره به اینکه حفظ تعادل و تنظیم جسم و جان از مسائل مهم زندگی انسان است افزود: هرگاه این تعادل به هم بخورد مشکلات عدیده ای برای انسان به وجود می آورد.

 

وی با بیان این مطلب که ارزش و عظمت روح را نباید فراموش ساخت خاطرنشان کرد: اگر روح و بدنی با هم رشد نکنند و رشد یکی عقب بیفتد توازن به هم می خورد و هیچکدام توانایی همراهی دیگری را نخواهد داشت.

 

برای تاثیر گذار بودن باید آگاه بود و دانست

این استاد اخلاق با یادآوری این نکته که انسان هم روح حیوانی دارد هم روح معنوی تصریح کرد: روح حیوانی که شامل غرایز انسانی است تا حدی رشد می کند یعنی آنچه وابسته به غرایز است رشد می کند اما روح انسانی که شامل ارتباط خوب با مردم، اخلاق مناسب و ... یعنی آنچه با فطرت و خلقت انسان در ارتباط است باید رشد داده شود.

 

طباطبایی شیرازی با تاکید بر این که انسان های امروز بیش از گذشته دچار ناراحتی های روحی می شوند عنوان کرد: این ها همه به دلیل برهم خوردن توازان و هم وزنی روح و جسم است باید بدانیم تا بتوانیم تاثیر گذار باشیم و این دانستن هم آسان است هم سخت.

 

وی ایمان به خدا را در مرتبه دیگری در طول این رشد هم وزن قرار داد و اذعان داشت: ایمان به خدا یعنی ایمان به غیب، چیزی که دیدنی باشد کافر هم به آن ایمان می آورد ولی این ایمان آن ایمانی که پیامبران از اولین تا آخرین از مردم خواستند و به مردم معرفی کردند نیست.

 

مومن کسی است که هر چه پیغمبرش گفت سمعا و طاعتا بپذیرد

 

استاد اخلاق با اشاره به آیه "الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَیُقِیمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنفِقُونَ" نشانه های مومن را نام برد و ادامه داد: مومنان از آنچه روزیشان شده انفاق می کنند این روزی فقط مادی نیست کافر هم از روزی مادی خود می بخشد مومن از هر چه روزیش شده علم، اخلاق، نصیحت، ادب خیر خواهی و .... انفاق می کند این یعنی مومن.

 

طباطبایی شیرازی ایمان به غیب را ایمان به رسالت پیغمبر دانست و بیان داشت: چرا وقتی سراغ پزشک می روید هر دارویی تجویز کند می خورید با این که نمی دانید آن دارو از چه چیزی ساخته شده؟ فقط چون دکتر را قبول دارید، به او ایمان دارید، مومنی که به پیامبر ایمان داشته باشد هم همینگونه رفتار می کند.

 

وی پیامبر شناسی را باور داشتن به پیغمبر معرفی کرد و یادآور شد: ایمان به معاد و قیامت، باور داشتن های مردم روی زمین از بدو خلقت که آدم ابوالبشر آمد تا روز خاتم نبود و تا امروز که امامت ما را به انتظار خود گذاشته ایمان به غیب است.

 

شیعه خوشحال است که مدفن فاطمه زهرا(س) مخفی است

 

این استاد اخلاق با اشاره به  این که تا زمان پیامبر(ص) ایمان به غیب محکم در بین مسلمانان وجود داشت تاکید کرد: هنوز پیامبر در بستر وفات بود و دار فانی را وداع نگفته بود ایمان به غیب را از مسلمانان گرفتند و دنیا به اینجا کشیده شد که یک عده می آیند قبور ائمه را به خاطر عقاید باطل نابود می کنند.

 

طباطبایی شیرازی ابراز داشت: یوم الهدم تنها هجمه و نابودی قبر ائمه بقیع نبوده به آن هم خلاصه نشده، سامرا و مرقد امام موسی کاظم هر روز در معرض تخریب است، به مقبره امام رضا(ع) و قبر عزیز پیامبر اکرم(ص) هم تعرض و حمله کرده اند، اما شیعه خوشحال است که دردانه پیامبر (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) مدفنش مخفی است.

 

وی اظهار داشت: اگر مدفن گل سر سبد عالم هستی مخفی نبود این پست فطرتان بی خرد به آن هم حمله می کردند و حرمت او را هم می شکستند و دنیا از این بی حرمتی کن فیکون می شد، خداوند این عزت را به حضرت زهرا(س) داد که روزی بیاید که قبرش به دست فرزند صالحش آشکار شود و محترم و عزیز و شریف باشد و هیچ کس جرئت حمله و نابودی آن مزار شریف را نداشته باشد.

 

انتظار آمدن منجی باید از اعماق قلب باشد

 

استاد اخلاق جنوب شرق تهران با اشاره به این که اگر می گویید به پیامبر و امامان علاقه دارم این همان رشته ایمان است گفت: امامان معصوم همه مخلوقات خدا هستند و نشان دهنده خالق، آیینه حضرت حق و جلوه گر خدا هستند و باید توجه ولاییمان را به آنها بیشتر کنیم.

 

طباطبایی شیرازی با بیان این مطلب که خداوند یازده امام را فرستاد و آمدند که مردم گوش به فرمان آن ها باشند افزود: ولی دوازدهمین امام را خدا نگه داشته تا جامعه به کمال برسد اینقدر باید دنیا سختی و جور بکشد تا زمینه ظهور فراهم شود مردم رسیدن منجی را از اعماق قلب خود بخواهند نه لقلقه زبانشان باشد.

 

وی یادآور شد: همین قدرت ایمان بود که حماسه های صدر انقلاب اسلامی را خلق کرد ولی امروز هر چه جلوتر می رویم مردم ایمان باوری خود را بیشتر از دست می دهند و دشمن هم بخوبی در این زمینه کار کرده تا این ایمان باوری از مردم گرفته شود، باورها را چنان به خطر انداخته که در خانواده های به ظاهر متدین اعمالی رخ می دهد که فرزندان از آنها گله می کنند.

 

متدینین بدانند هر حرکت اشتباهشان به ضرر دین است

این استاد اخلاق با تاکید بر این که اگر کسی بتواند حتی یک نفر را بر ایمانش نگه دارد به اسلام خدمت کرده خاطرنشان ساخت: ایمان من ایمان نیست اگر یک آدم متدین خلافی کرد من از ایمانم برگردم او خلاف کرده همه متدینین که خلاف نکرده اند اشتباه نکرده اند ولی متدینین هم بدانند هر حرکت اشتباهشان به ضرر دین است و جزایش را خواهند دید.

 

دشمن تلاش دارد ایمان به غیب را از مردم بگیرد

طباطبایی شیرازی با بیان این مطلب که امروز باورهای غلط را به جای باورهای سالم به میدان آورده اند تصریح کرد: ایمان به غیب را از مردم گرفته اند و جای غیب را با شهود عوض کردند و این یعنی انحراف یعنی منافع زودرس را جایگزین منافع دیررسی که پیامبر وعده داده قرار دادن و به انحراف کشیدن افکار و اعتقادات مردم. والدین فرزندان خود را از ایمان غیب به ایمان شهودی نکشانند.

 

وی در پایان با تاکید بر این که اگر ایمان به غیب بین موجودات و ممکنات کاهش یابد باعث ذلت و خواری مردم می شود عنوان کرد: انسان نباید غافل باشد که چه می کند روزگاری خواهد آمد که پشیمان خواهد شد و آن روز می گویند فخذوه و فغلوه و دیگر هیچ کاری از دستت بر نمی آید که انجام دهی و فریاد وا حسرتا فایده ای ندارد.

 

مهر


نوع مطلب : حضرت زهرا(س)، اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مرداد 1393 :: نویسنده : حسن فاطمی فرد

 

توقف یک نمایش ضد شیعی

شیعیان سی درصد جمعیت کویت را تشکیل می دهند و دارای مناصب مختلفی مثل نمایندگی مجلس هستند.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "محمد العسعوسی" دبیر کل شورای ملی فرهنگ، هنر و ادبیات کویت به خبرگزاری دولتی این کشور گفت: این اقدام پس از تایید تخلفات موجود در نمایش از سوی ناظران انجام شد.

 

وی افزود: هیات ناظران در حال بررسی راهکارهای مناسب برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی است.

 

در یکی از صحنه های نمایش، یکی از زنان بازیگر پس از شنیدن خبر درگذشت دوستش، عبارت "یا علی" را با لحنی خاص بر زبان جاری می کند و ناظران، آن را تمسخر یکی از باورهای شیعیان دانسته است.

 

پیش از این "عبد الله التمیمی" نماینده شیعه مجلس کویت نسبت به این نمایش اعتراض کرده بود، اما "عادل المسلم" تهیه کننده این نمایش، اعتراض وی را وارد ندانست و از نمایش خود دفاع کرد.

 

شیعیان سی درصد جمعیت کویت را تشکیل می دهند و دارای مناصب مختلفی مثل نمایندگی مجلس هستند

منبع : جام نیوز
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دعوت آیت الله نوری همدانی از وهابیون برای مناظره

قم- ایرنا- آیت الله ˈحسین نوری همدانیˈ روز دوشنبه در پیامی به مناسبت هشتم شوال سالروز تخریب بارگاه ملکوتی ائمه بقیع(ع)، از علمای وهابی دعوت به مناظره کرد.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید در پیام خود با محکوم کردن این اقدامات تخریبی و موهن، آورده است: با فرا رسیدن هشتم شوال خاطره غم انگیز و مصیبت بار تخریب قبور ائمه بقیع(ع) در خاطره مسلمانان بیدار تجدید می شود، مسلمانانی که محبت اهل بیت پیامبر اسلام(ص) را افتخار می دانند و در برابر حدیث ثقلین و امثال آن، گوش شنوا و دل حق پذیر دارند.

وی افزوده است: این جنایت توسط فرقه ای صورت گرفته است که برخلاف آیات قرآن و احادیث معتبر از حضرت رسول اکرم(ص)، ساختن بنا بر فراز قبور و زیارت مشاهد مشرفه و عزاداری و تعظیم شعار را شرک می دانند.

در این پیام آمده است: وهابیون بر همین اساس، سایر فرقه های اسلامی را آماج شدیدترین تهمت ها قرار می دهند.

این مرجع تقلید خطاب به علمای وهابی تصریح کرده است: ما بارها اعلام کرده ایم که حاضریم در تمام موضوعات بر اساس منطق با شما مناظره کنیم یا کتاب هایی که در این باره نوشته شده است را پاسخ دهید، ولی هرگز حاضر نیستید و نمی پذیرید.

وی افزوده است: وهابیون مناظره را نمی پذیرند اما با اصرار و سختگیری ها، وسیله اذیت و آزار مسلمانان و تهمت به آن ها را فراهم کرده و در کشورهای اسلامی مشغول ایجاد اختلاف، فتنه گری، خون ریزی و اعمال وحشیانه هستند.

آیت الله نوری همدانی در پایان با محکوم کردن ˈاین عمل جنایتکارانه و تخریب توهین آمیز تمام آثار اسلامی که در عربستان و سایر کشورها توسط گروه های وهابی و تکفیری صورت می گیردˈ، خواستار وحدت و یکپارچگی، حل اختلافات میان مسلمانان و برقراری باشکوه تر از قبل بارگاه ائمه بقیع شده است.

مضجع شریف چهار تن از امامان شیعه (ع) در قبرستان بقیع در شهر مدینه النبی واقع است که تا سال 1343 هجری قمری دارای بارگاه و محل زیارت عاشقان اهل بیت (ع) بود اما در هشتم شوال همین سال توسط وهابیون ویران شد.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی irna.ir
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آنونس کلیپ دیدنی تاریک و روشن

 قسمت اول کلیپ های تاریک و روشن
طلسم شکنان تقلبی

لینک دانلود قسمت اول تاریک و روشن

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، کلیپ، دانلود، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در پی تماس تلفنی شخصی در شبکه وهابی کلمه، بستگان و نزدیکان سردار احمدی مقدم تهدید به تیرباران شدند!


 شخصی مشکوک، در تماس با شبکه وهابی کلمه به اعدام های صورت گرفته اخیر در رابطه با وقایع سیستان و بلوچستان اشاره کرده و با بی احترامی به 14 شهیدی که از سوی گروهک تروریستی "جیش العدل" پیش از این اعدام ها به شهادت رسیده بودند، گفت: ما امروز شاهد بودیم افرادی را با هلی کوپتر آوردند و در گلزار شهدا به حساب خودشان! یکی یکی با احترام خاص، با حضور نیروهای سپاه و ارتش دفن کردند.

 

وی در ادامه با تهدید سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی و با انتساب تلویحی خود به اهل سنت، افزود: "آقای احمدی مقدم که شما کار دادستان را محکوم نمی کنید ما اگر خدا شاهدِ، علما و مفتی های اهل سنت دستور دهند سه سوت حمله می کنیم به شش تمدی (یکی از بخش های شهرستان سبزوار) که زادگاهت آنجاست، تمام قوم و خویش و فامیلت را تیرباران می کنیم."

 

وی سپس با تکرار تهدیدهای خود گفت: "ما در مشهد اسلحه داریم، اینها حرف حساب حالی شان نیست و تا اسلحه برنداریم کار درست نمی شود."

 

گفتنی است وی در ابتدا مدعی شد که سابقا شیعه بوده و در ادامه بدون اشاره مستقیم به گرایش اش به اهل سنت به گونه ای وانمود کرد که از آنهاست تا به قول معروف با یک تیر دو نشان زده باشد اول اینکه با به زبان آوردن "من قبلا شیعه بودم و می دانم آنها چقدر به خون اهل سنت تشنه هستند" و در ادامه با اشاره تلویحی به سنی شدن اش به بیان سخنان تند و افراطی منجر به درگیری، تفرقه و تحریک بین مسلمانان دامن زند، کاری که وهابیون لندن نشین آن را در دستور کار خود قرار داده است. به همین دلیل می توان به طور قطع تماس فوق را کار عوامل خود این شبکه دانست.

 

آنچه گویای این مساله است شواهد رصدی جام طی دو سه ماهه اخیر بوده که نشان می دهد در این مقطع، شبکه های وهابی و از آن جمله شبکه "کلمه" به شدت بر حجم برنامه های تحریکی خود برای تولید خشونت و درگیری در فضای ایران و اختلاف اندازی بین شیعه و سنی افزوده اند و یکی از راهکارهای آنها برای این کار پخش تماس های مشکوک مانند نمونه فوق بوده است.

 

گفتنی است در ادامه این تماس ترشابی کارشناش- مجری شبکه کلمه ضمن تائید تلویحی سخنان فوق افزود: پیام شما رسید! البته علما قطعا به مصلحت اهل سنت فکر می کنند. امیدوارم کار به آنجا نکشد تا مردم به این نتیجه برسند که راه جلوگیری از ستم هایی که دارد صورت می گیرد برداشتن اسلحه و مبارزه مسلحانه باشد.

 

بینندگان شبکه وهابی- لندنی کلمه که با سناریوهای تکراری از این دست آشنا هستند به خوبی دریافته اند که بازی رسانه ای این شبکه ها تعویض جای حق و باطل و تحریک احساسات مردم پاک ایران جهت هرگونه اقدام علیه وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در ایران می باشد.


منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش روزنامه "جنگ" پاکستان "عبدالله حیدری" یکی از موثرترین مدیران شبکه های وهابی به جرم تجاوز به یک دختر جوان در پاکستان دستگیر شد.

عبدالله حیدری یکی از موسسین شبکه های فارسی زبان وهابی محسوب می شود که سابقه فعالیت در اکثر این شبکه ها را دارد تا جایی که برنامه های خود را بصورت ثابت و هفتگی در شبکه کلمه برگزار می کرده است.
 

درحالی خبر این جنایت شنیع در این رسانه موثر و پرنفوذ پاکستانی منتشر شده که غیبت نسبتا طولانی وی – حدود سه ماه - در شبکه کلمه سبب گمانه زنی هایی درمورد وی شده بود تا جایی که بارها کارشناسان شبکه در قبال سوالات مخاطبین بدون کوچکترین اشاره ای به علت غیبت، بصورت سربسته عبور می کردند و این مساله بدگمانی ها را به واقعیت نزدیک می کرد تا اینکه گره این معما بدست یکی از پرمخاطب ترین روزنامه های پاکستانی گشوده شد.
در خبر این روزنامه آمده است : " بنیانگذار حوزه علمیه رشیدیه به نام مولوی عبدالله حیدری به جرم تجاوز به یک دختر سیزدہ ساله دستگیر شده است این دختر مظلوم به نام نسرین که در این حوزه علمیه برای کلاس روخوانی قرآن کریم می آمده است روزی بی خبر از تعطیلی کلاس به حوزه مراجعه می کند با عبدالله حیدری که برای بازرسی به آنجا سفر کرده بود مواجه می شود و مورد آزار و اذیت جنسی این مولوی وهابی قرار می گیرد"
به گزارش این روزنامه مردم بومی ایالت بلوچستان استان واشک پاکستان بعد از اطلاع یافتن از ماجرا سریعا در محل حاضر می شوند و عبدالله حیدری را مورد ضرب و شتم قرارداده و تحویل پلیس می دهند.
البته این گزارش ادامه می دهد وی بدلیل ارتباطاتی که داشته توانسته محکومیت خود را لغو کرده و آزاد شود.
گفتنی است "نسرین" در وضعیت بسیار نامناسبی از حیث روحی قرار گرفته و تحت فشار روانی شدیدی می باشد و خانواده وی بجز چند جمله با برخی رسانه های محلی، حاضر به شرکت در کنفرانس خبری نشده اند.

 

لازم به ذکر است عبدالله حیدری فردی است که پیش از این نیز بدلیل جرائم اخلاقی اش خبرساز شده بود  جهت اطلاع بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

محکومیت "عبدالله حیدری جامی" به جرم ارتکاب لواط

منبع : newsofmedia.blogfa.com


نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

رسوایی اخلاقی کارشناس معروف شبکه های ماهواره ای


استراتژی "استفاده از دین برای ضربه زدن به دین" ابزاری همیشگی دشمنان دین بوده و هست. البته تشخیص این دشمن با شناخت دقیق دین میسر است.

زمانی که فرعون پایه های حکومت خود را لرزان دید دست به دامان ساحران شد، در روز موعود برای تحریک مردم و ساحران دم از دین و طریقت آباء آنها زد.

هزاران سال بعد مشرکان و کفار مکه هم از دین و خدا دم می زدند آن هم در مقابله با فرستاده، احکام و دستورات خداوند!

بعد از ظهور اسلام این شیوه با رنگ و لعابی جدید و در زیر لوای همان دشمنان دگردیس شده دین نمود پیدا کرد و حاصل آن شد: وهابیت و بهائیت.

امروزه عجین شدن این استراتژی کهنه با تسلط حکام ال سعود بر سرزمین وحی و سرسپردن به آئین وهابیت خاری شد در چشم و استخوانی در گلوی مسلمانان راستین.

اما از آنجا که خداوند دین خود را یاری می کند و آل سعود و نوکران حلقه به گوش آنان راهی غیر از دین خدا را در پیش گرفته اند قطعا روزگاری نه چندان دور رسوایی آنان را شاهد خواهیم بود.

اما در تازه ترین سندی که یکی از دشمنان اسلام برای ضربه زدن به اسلام ــ به زعم خود ـ  منتشر کرد به واقع یکی از دشمنان اسلام را رسوا کرد و مصداق بارز " عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد" گردید.

"فهمی جورج" کشیش مسیحی مصری تبار که در میان قبطیان مصر چهره ای شناخته شده و پر طرفدار می باشد در یکی از افشاگری هایش در فیس بوک خود، از "حکم دادگاه پاکستان" مبنی بر اثبات جرم شنیع و غیراخلاقی عبدالله حیدری "رئیس دانشکده مطالعات و گفتگو" آل سعود، خبر داد.

عبدالله حیدری

وی برای اثبات ادعای خود اسنادی را منتشر کرده که سند مربوط به عبدالله حیدری، تصویر حکم دادگاه پاکستان می باشد که عبدالله حیدری جامی را به جرم ارتکاب عمل شنیع لواط به 80 ضربه شلاق محکوم نموده است.

رسوایی اخلاقی عبدالله حیدری

اما سوء پیشینه عبدالله حیدری در پاکستان به مدت حضورش در این کشور و ارتباطش با القاعده برمی گردد که در همین زمینه سایت "مصری الیوم" به این مطلب اشاره داشته است.

لازم به ذکر است عبدالله حیدری معروفترین کارشناس شبکه های ماهواره ای وهابی می باشد.

لینک صفحه شخصی کشیش مسیحی


منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مرداد 1393 :: نویسنده : حسن فاطمی فرد

ما بی شماریم ...!!!

داعیه «ما بی شماریم» بلوف نخ نماشده ای است که هنوز برای بعضی ها کاربرد دارد و نمایانگر یک ترفند پیچیده رسانه ای است؛ ترفندی که مخاطب را مجاب می کند که با یک تفکر همه گیر و عمومی مواجه است و اگر از آن تبعیت نکند، بر خلاف بسیاری از مردم حرکت کرده است.

شاه کلید تحقق این حیله، استفاده از آمار دروغین و تقلبی می باشد؛ روش ناشایستی که در دستور کار شبکه های وهابی از جمله "کلمه" نیز قرار دارد.


"طلسم شکن" واژه ای است جعلی که این شبکه استعماری به کسانی که ادعا می شود «شیعیانِ وهابی شده» هستند، اطلاق می کند.

 
شبکه های وهابی فارسی زبان از ابتدای تاسیس تا کنون در تمام برنامه های خود به مخاطبان چنین القا می کنند که برنامه هایشان بسیاری از بینندگان شیعه را تحت تأثیر قرار داده و سیل عظیمی از شیعیان با روشنگری شبکه های وهابی از مذهب شیعه دست برداشته و وهابی می شوند!

 


"موج عظیم بینندگانی که به وهابیت گرویدند" ، "انقلاب توحیدی که از گرویدن شیعیان به وهابیت پدید آمده" و ده ها تعبیر مثل اینها تنها گوشه ای از فضاسازی گسترده ای است که شبکه های وهابی در راستای بالا نشان دادن آمار طلسم شکنان قلابی خود به راه انداخته اند.

 بالا جلوه دادن آمار طلسم شکنان دغدغه ای است که مدیران شبکه وهابی کلمه را از ابتدای تأسیس درگیر خود کرده است؛ دغدغه ای که خروجی آن برنامه ای مستقل بصورت هفتگی است.
اهمیت این برنامه برای شبکه وهابی کلمه را زمانی متوجه می شویم که در لیست برنامه های شبکه، هر هفته یک برنامه 90 دقیقه ای را به خود اختصاص می دهد و مجری آن، مدیر اجرایی شبکه وهابی کلمه می باشد.

 


با نگاهی اجمالی به چند سری از این برنامه ها برملا شد که ادعای وهابی شدن بسیاری از شیعیان توسط این شبکه ها تنها یک مانور تبلیغاتی و فضاسازی پوچ است؛ چرا که غالب این به اصطلاح طلسم شکنان، از سوی عوامل پشت صحنه هدایت می شوند و در واقع یک یا چند نفر ثابت با اسامی مستعار و در ظاهر از شهرهای مختلف ایران، با این شبکه تماس می گیرند و اظهار می کنند که از مذهب شیعه دست برداشته و وهابی شده اند.منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

فکر بسته ای به نام حسن الله یاری

در روزهایی دور تر از امروز میرزای شیرازی برای مخالفت با استعمار انگلیس کثیف حکم تحریم توتون وتنباکو را به شرح زیر به ایران فرستاد

الیوم استعمال توتون و تنباکو بای نحو کان در حکم محاربه با امام زمان – سلام الله علیه – است. و در مدت بسیار کوتاهی این فتوا در سراسر ایران پخش گردید.
تمامی مردم به اطاعت از مرجع تقلیدشان تمامی توتون ها را دور ریخته و تمام قلیانها و وسایل استعمال تنباکو را شکستند و از بین بردند و به این وسیله بود که استعمار گران انگلیسی را شکست دادند. بعد از شکست انگلیس، بعضی از مردم و علما، نزد میرزای شیرازی رفته و به خاطر پیروزی نهضت، به او تبریک می گفتند.
میرزا با شنیدن تبریکات به گریه افتاد. هنگامی که علت گریه را می پرسیدند، پاسخ می داد: از این پس، دشمنان به فکر مبارزه با روحانیت می افتند، زیرا کانون خطر را شناختند.
میرزای شیرازی خوب فهمیده بود که قرار است انگلیس بعد ها چه فتنه ای بکند و امام بزرگوار ملت نیز خوب به این نکته اشاره کرد که آنقدر که اسلام از این مقدسین روحانی نما ضربه خورده از هیچ قشری ضربه نخورده !!(امام خمینی(رحمت الله علیه))
آری بعد از آن بین فرق مختلف اسلام جدایی بیشتری انداخته شد و بهاییت و وهابیت رشد بسیاری کرد و بد نیست بدانید تا سال 2021 برنامه بهایی شدن حداقل 30% ایرانی ها ریخته شده است ، بدان معنا که اخلاق و رفتار شما مشابه بهاییان خواهد شد اما به نام شیعه!

الله یاری

شیخ حسن اللهیاری روحانی نمایی اهل افغانستان است که هم اکنون مقیم آمریکاست. چند سال پیش در قم با حمایت آمریکایی ها شبکه ای به نام اهل بیت را تأسیس کرد که بعداً اسناد آن رو شد. قم و اسم شبکه (اهل بیت) را از آن جهت انتخاب کرده بودند که باعث بدنامی شیعه شوند و شیعه را در اذهان اهل سنت خراب کنند. شبکه اهل بیت، در دوره فعالیت خود برای برجسته ساختن اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی، همسو با سیاست های استکبار و انجمن حجتیه مطالبی را تهیه می کرد. تأکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه»، برگزاری جشنی موسوم به «عیدالزهرا» و توهین به خلفا در دستور کار این شبکه قرار داشت.

بعد از مدتی دفتر این شبکه در قم تعطیل شد. بعد از تعطیلی این شبکه عوامل آن ضمن جسارت به علمای اسلام و نیز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه، مدعی شدند که رویکرد نظام حمایت از اهل سنت و تضعیف مکتب اهل بیت (سلام الله علیهم) است. عوامل انجمن حجتیه نیز با انتقاد از آنچه آزادی عمل اهل سنت در ایران نامیدند از ضرورت حمایت از شبکه اهل بیت سخن گفتند.
بعد از روشدن دست این شبکه و معلوم شدن نقش آمریکا در حمایت از آن، (علی رغم ادعاهای این شبکه) هیچ مرجعی حاضر به حمایت از این افراد نشد. عوامل این شبکه مدعی بودند که از طرف بیت آیت الله محقق کابلی حمایت می شوند؛ با این حال دفتر ایشان هر گونه کمک مالی به این شبکه را حرام اعلام کرد.
حجت الاسلام نبوی معاون تبلیغات حوزه علمیه قم طی نشستی از گرد آوری اسنادی مبنی بر حضور آمریکایی ها در پشت پرده این شبکه ماهواره ای خبر داد و گفت : هدف این شبکه که به نام دفاع از شیعه و گسترش علوم اهل بیت (علیهم السلام) راه اندازی شده است، بد جلوه دادن شیعه بود.
اللهیاری اهل تسنن را بدعت گذار و آنان را فرقه عمریه و بکریه می خواند و فحاشی های زننده ای نسبت به آنها روا میدارد تا جایی که به شیخ بی ادب مشهور است. او حتی پا را فراتر از این می نهاد و به مراجع توهین کرده و حتی افرادی همچون مرحوم آیت الله بهجت و آیت الله مکارم شیرازی را نیز عادل نمی داند و اخیراً مدعی شده است که مراجع قم قدرت طلب اند و به دنبال ریاست هستند و هوای نفس بر عقل آنان غلبه کرده است و امام زمان (عج) بعد از ظهور سر خیلی از آن ها را خواهد برید.

اوج ادعاهای او جایی است که مدعی می شود که اعلم و افضل از تمام علمای عصر غیبت است.

ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، تأیید شعار نه غزه نه لبنان به این بهانه که اول بقیع را باید آزاد کرد، ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه، جایز ندانستن برپایی حکومت در عصر غیبت و توهین به ولایت فقیه، خط سیری ست که آشکارا در این شبکه دنبال می شود. مرکز پخش این شبکه در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

حقیقت پنهان

انشاالله به زودی کلیپ کاملی از ادعاهای گزاف این فرد ساده لوح منتشر خواهیم کرد.

منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مرداد 1393 :: نویسنده : حسن فاطمی فرد

مرجع تقلید لوس آنجلسی

شبکه اهل بیت شبکه ای که رسالت تشکیلش تشدید اختلاف میان شیعه و سنی بوده است دوباره خبرساز شد!

حسن اللهیاری مدیر و تنها کارشناس این شبکه ماهواره ای مدتی است که نیاز شدید مالی وی را مجبور کرده برای جلب نظر حامیان مالی آمریکایی خود مجبور به  گرفتن مواضع مضحک در شبکه شود.

وی که روزی ادعای افضلیت بر جمیع علمای عصر غیبت را می نموده است و روزی دیگر جمیع علمای بزرگ را بی سواد و حوزه های علمیه را بی اثر می خوانده امروز موضع وی تا تخریب و توهین به آیات عظام وحید خراسانی، سیستانی و مکارم شیرازی پیش می رود.

و اما این خوش رقصی او برای اربابانش بار دیگر خبر ساز می شود و خبر اعلام مرجعیت وی را بر سرزبانها می راند

جوان افغانی جویای نامی که به هر دری می زند تا شهرت و مقبولیت را برای خود کسب کند اینبار "رساله عملیه" خود را منتشر کرده است.

نامبرده در بخش استفتائات سایت خود، چنان دچار هذیان گویی شده که حتی خونی که از  قمه زنی در لباس باقی می ماند را پاک می داند.

نکته بسیار قابل توجه اینکه اللهیاری خرید و فروش با رژیم صهیونیستی را مباح می داند اما برادران اهل تسنن را که در توحید و نبوت و معاد با ما مشترک هستند را با صفاتی که لایق خودش هست خطاب می کند.از دیگر فتاوای عجیب این عروسک خیمه شب بازی، جایز ندانستن کمک به مردم مظلوم فلسطین است !

خرید و فروش با یهود را جایز دانسته اما با اهل سنت را حرام اعلام می کند. منکر وحدت شیعه و سنی و حرام بودن کمک به فلسطینیان نیز بخش دیگری از فتواهای او در سایت رسمی اش است

اقدامات حسن اللهیاری معروف به آخوند امریکایی به اینجا ختم نمی شود وقتی به سایت رسمی او که بارها در شبکه اعلام شده است  مراجعه می کنیم گزینه "وجوهات و تبرعات" تنها تحلیلی را که به ذهن می آورد ایجاد بستری برای کسب درآمد است فردی که بارها برنامه های عادی خود را در شبکه قطع کرده و از مخاطبین خود تقاضای کمک مالی نموده است.

باید دید این شیخ ساده لوح در مقابل واکنش های احتمالی مرجعیت خود چه حرکتی انجام می دهد ...

برای دیدن کلیپ تبلیغاتی مرجعیت اللهیاری بر تصویر زیر کلیک کنید 

اللهیاری ادعای مرجعیت کرد

منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به نوشته «تریبون» در سال‌های اخیر رسانه‌های مختلفی به نام تشیع با هدف ایجاد اختلاف میان مسلمانان ایجاد شده‌اند که به اختصار به سه شبکه فارسی زبان آن اشاره می‌شود:

شبکه اهل‌بیت؛ ادبیات لمپن به نام شیعی‌گری!

این شبکه با مدیریت فردی به نام «حسن ا..یاری» تاسیس شد و عوامل آن با انتخاب این نام مقدس، سعی داشتند موقعیتی برای خود کسب کنند. آن‌ها در دوره فعالیت خود در راستای برجسته ساختن اختلافات مذاهب اسلامی و همسو با سیاست‌های انجمن حجتیه مطالبی را تهیه می‌کردند. تاکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه» و برگزاری جشنی موسوم به «عیدالزهرا» مهم‌ترین اقدامات این شبکه بود.

انتساب دروغین به مرجعیت

ا...یاری مدتی این شبکه را منتسب به مراجع معرفی می‌کرد و مدعی بود بیوت مراجع از آن حمایت می‌کنند. این ادعا از سوی مسؤولان بیوت مراجع رد شد. در این میان، بیت «آیت ا... قربانعلی محقق کابلی» از علمای مقیم قم از شبکه اهل بیت، حمایت می‌کرد. با افشای ماهیت تفرقه‌افکنانه آن، آیت ا... محقق کابلی نیز طی اطلاعیه‌ای در مهر 1389، با تاکید بر اهمیت وحدت بین مسلمانان، اعلام کرد: «از پیروان و شیعیان راستین اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جداً تقاضا می‌شود که از هرگونه کمک مادی و معنوی به شبکه یاد شده خودداری کنند. از نظر این‌جانب پرداخت وجوهات شرعیه با هر عنوانی به این شبکه و سایر مراکز و شبکه‌ها و برنامه‌هایی که تحت هر عنوانی در راستای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی فعالیت می‌کنند نه تنها مجزی نیست بلکه تعاون بر اثم و عدوان است.»

دیدگاه‌های سیاسی ا...یاری

1- ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی

2- تایید شعار نه غزه نه لبنان با این بهانه که اول بقیع را آزاد کنیم غزه برای بعد.

3- ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه (مدیر این شبکه هیچ‌یک از مراجع را عادل نمی‌داند و به کرات به حضرت امام خمینی، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای‌، حضرت آیت‌ا... مکارم شیرازی و حتی حضرت آیت ا... بهجت توهین کرده است)

4- کوبیدن دولت جمهوری اسلامی ایران و پایین آوردن جمهوری اسلامی از حامی مستضعفان و شیعیان جهان به دشمن اهل بیت(ع)!

5- مقایسه حکومت امام خمینی(ره) با حکومت عباسیان!

6- دفاع از آمریکا به بهانه آزادی بیان در آن کشور

آقای ا... یاری ساکن آمریکاست. جالب است بدانید در آمریکا قانونی برای شبکه‌های ماهواره‌ای وجود دارد با این مضمون که اگر شبکه‌ای کوچک‌ترین توهینی به مقدسات یک فرقه مذهبی یا فکری یا اجتماعی بکند آن شبکه تعطیل می‌شود و مجوزش باطل خواهد شد. حال این سؤال پیش می‌آید که چرا شبکه موسوم به اهل بیت که تماما توهین است، بسته نمی‌شود؟ جز مخالفت این شبکه با دولت جمهوری اسلامی و ایجاد اختلاف بین فرق اسلامی علتی دارد؟

اعتقادات مبتنی بر تفکرات حجتیه

اعتقادات و حرف‌های وی شدیداً منطبق بر تفکر حجتیه است، او معتقد است هیچ کاری نباید انجام داد و فقط منتظر باشیم تا خدا هر زمان خواست امام زمان را بفرستد. این شبکه، مروج قمه‌زنی است و می‌گوید به عشق امام حسین (علیه السلام) همه کاری باید کرد....

هدف این جریان، سوق دادن تشیع به سمت حجتیه است تا به اهل سنت فحش دهد و یا حتی حکم قتل برادران اهل سنت را صادر کند. در حال حاضر هم توهین به اهل سنت از جانب وی کم نیست و از این طریق میان برادران شیعه و سنی تفرقه ایجاد می‌کند.

شبکه اهل بیت «کاخ سفید»!

چندی پیش حجت‌الاسلام نبوی، معاون تبلیغات حوزه علمیه قم، طی نشستی از گردآوری اسنادی مبنی بر حضور آمریکایی‌ها در پشت پرده این شبکه ماهواره‌ای خبر داد و گفت: «هدف این شبکه که به نام دفاع از شیعه و گسترش علوم اهل بیت‌ (ع) راه اندازی شده است، بد جلوه دادن شیعه بود.»

با بروز حساسیت در خصوص این شبکه، دادگاه ویژه روحانیت در قم، حکم پلمپ دفتر این شبکه را صادر کرد. عوامل این شبکه در ادامه تحرکات خود، ضمن جسارت به علمای اسلام و نیز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه، مدعی شدند رویکرد نظام، حمایت از اهل سنت به قصد تضعیف مکتب اهل بیت‌(ع) است!

شبکه سلام؛

از اسلام منهای سیاست تا سیاست منهای اسلام!

چند سال قبل که اولین نوشته‌ها درباره شبکه سلام منتشر می‌شد، کم‌تر کسی خطر اسلام آمریکایی را که در لباس تبلیغ شیعه خود را میان شیعیان نفوذ داده بود، جدی می‌گرفت. اما امروز با پیوند خوردن این شبکه با جریانات سیاسی و ضدامنیتی کم‌تر کسی از این موضوع بی‌خبر است که شبکه سلام در خدمت سیاست‌های استعماری ضداسلامی در حال فعالیت است. بخصوص این روزها که مدعیان جدایی دین از سیاست در امور سیاسی وارد شده و در مخالفت با جمهوری اسلامی تمام قد ایستاده‌اند.

مدیر شبکه سلام با به راه انداختن تشکیلاتی با عنوان «جمعیت روحانیون سنتی ایران معاصر» بیانیه‌های آتشینی در حمایت از آشوب در کشور صادر کرده است.

منابع مالی که آشکار نمی‌شوند...

در حالی که هر روز اخبار تازه‌تری از اعمال محدودیت برای انتقال وجوه ایرانیان در سراسر دنیا منتشر می‌شود، شبکه سلام شماره حساب‌های بیش‌تری را در کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا، دوبی و... معرفی می‌کند تا بگوید کمک‌های مالی بیش‌تری را از مخاطبان جمع‌آوری کرده است.

مرجان حسینی، کارشناس ارتباطات، می‌نویسد: «برنامه‌های شبکه سلام از راه ماهواره هات‌برد پخش می‌شود که ماهانه، مبلغ درخور توجهی را برای اجاره از مالکان شبکه‌ها دریافت می‌کند. با در نظر گرفتن سایر هزینه‌های راه‌اندازی و اداره شبکه ماهواره‌ای که تمام قاره‌ها را زیر پوشش قرار می‌دهد و تبلیغات بازرگانی محدودی دارد، سلام باید منابع مالی گسترده‌ای داشته باشد. مدیران این شبکه در مورد تأمین هزینه‌های آن توضیحات شفافی ارائه نداده‌اند.»

مدیر بخش مانیتورینگ صدا و سیما در گفت‌وگو با همشهری ماه می‌گوید: «شما می‌توانید از میزان آگهی‌های این شبکه‌ها به راحتی به این مساله دست پیدا کنید، چون اغلب این شبکه‌ها آگهی پخش نمی‌کنند در حالی‌که برای گرفتن یک پهنای باند خیلی معمولی روی ماهواره هات‌برد هر ماه باید 28 هزار دلار پرداخت کنند که با هزینه‌های آپ لینگ به ماهانه 60 هزار دلار بالغ می‌شود. این هزینه فقط برای ارسال برنامه به ماهواره و از ماهواره به زمین است. حال اگر حقوق و دستمزد را اضافه کنید... این شبکه‌ها با آگهی اندک از کجا این هزینه‌ها را تأمین می‌کنند؟ این مساله مدرک محکمی برای وابستگی این شبکه‌ها به دلارهای سیاه آمریکا است. زیرا در زمانی که از بی‌پولی رنج می‌برند، کیفیت این شبکه‌ها هر روز ارتقا می‌یابد، مرتب شبکه اضافه می‌کنند و مرتب دامنه دریافت شبکه‌هاشان افزایش پیدا می‌کند.»

وی همچنین می‌گوید: «این شبکه‌ها باید به این سؤال پاسخ دهند این پول را از کجا می‌آورند که اغلب پاسخ شنیده می‌شود از کمک‌های مردمی تامین می‌شود. این افراد خیلی ساده دست خود را رو می‌کنند، چون به راحتی قابل اثبات است که دلارهای آمریکا این افراد و این شبکه‌ها را تامین می‌کند. یکی از نشانه‌هایی که این شبکه‌ها از سوی آمریکا حمایت می‌شود این است که برطبق قوانین ماهواره‌ها اگر شبکه‌ای اختلاف افکنی مذهبی انجام دهد و یا به مذاهب رسمی توهینی روا دارد، محکوم شده و بلافاصله از روی ماهواره قطع می‌شود، اما این شبکه‌ها به رغم فعالیت‌های مخدوش و اختلاف‌افکنانه‌شان، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.»

تلاش برای ماستمالی

در سال‌های اخیر این شبکه و مسؤولان آن تلاش بسیار زیادی کردند تا قمه‌زنی را به عنوان یکی از سنت‌های اسلامی معرفی کنند و این موضوع مورد استقبال دشمنان واقع شد. در یکی از این برنامه‌ها محمد هدایتی، مدیر شبکه سلام افزود: با نگاهی به آیات قرآن می‌بینیم که ریشه قمه زنی در قرآن آمده است! این روحانی نما با تحریف آیاتی از کلام ا... مجید تمام تلاش خود را برای تطبیق دادن موضوع قمه‌زنی با آیات قرآن به کار گرفت.

بیان این مسأله آن‌قدر سطحی بود که صدای کارشناس دیگر این برنامه را نیز درآورد. مهدی خلجی که با عنوان کارشناس امور دینی در این برنامه حضور داشت، نتوانست سکوت خود را در برابر سخنان بی مبنای روحانی واشنگتنی حفظ کند و گفت: سخنان آقای هدایتی، غلط و به نوعی تحریف قرآن است.

ارتباط شبکه‌های مذهبی فارسی با سران ستاد ارتش آمریکا

مهدی شریفی، رئیس مرکز مونیتورینگ صدا و سیما، در گفت‌وگویی با طرح این سؤال که شبکه‌های مذهبی با ادعای دغدغه دین چه نسبتی با سران ستاد ارتش آمریکا دارند و چگونه هزینه سنگین فنی را تامین می‌کنند، گفت: این شبکه‌ها‌‌ همان شبکه‌های بزمی هستند که لباس خود را عوض کرده‌اند و صدایی که از درون آن خارج می‌شود نعره شیطان است که در صدد جا انداختن اسلام آمریکایی و اسلام بدون جهاد و مرجعیت است.

سیاستی که جدا از دیانت نیست!

جستجوی نام حجت‌الاسلام محمد هدایتی در گوگل، شما را با مجموعه‌ای از مطالب مواجه می‌کند. بخش ویدیو‌ها البته پربار است. سخنان او در شبکه‌های ماهواره‌ای سیاسی بسیار زیاد است. وی پس از انتخابات 88 از فتنه و آشوب در کشور حمایت کرد و مواضع خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی را شدت بخشید.منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مصاحبه تلفنی شبکه وهابی کلمه با فرمانده ارتش آزاد سوریه + کلیپ

برای مشاهده کلیپ اینجا یا اینجا کلیک کنید.

چند روز پیش ریاض اسعد فرمانده ارتش آزاد سوریه در اقدامی بی سابقه در ویژه برنامه شبکه وهابی کلمه که در مورد اتفاقات اخیر در سوریه برگزار می شد مصاحبه ی تلفنی مفصلی برقرار کرد.

عوامل شبکه وهابی کلمه با دعوت از این شخص و سوالات مختلفی که از وی پرسیدند در صدد هستند که اهل سنت ایران را به دفاع از تروریستهای سوری تحریک کنند.

این اقدام بی سابقه و در جهت اختلاف اندازی میان مسلمین از سوی شبکه وهابی کلمه در حالی صورت می پذیرد که دیروز چهل و چهارمین سالروز آتش زدن مسجد الأقصی توسط گروه های صهیونیستی در سرزمین های اشغالی بود. همچنین در جدید ترین تجاوز و اقدام ضد اسلامی صهیونیستی ها که حدود سه روز پیش رخ داد، گروهی از گردشگران غربی نیمه عریان با حمایت و پشتیبانی نیروهای امنیتی و پلیس رژیم صهیونیستی وارد حرم مقدس شده و حرمت این مکان را شکستند.

از سال 1969 میلادی که این اتفاق رخ داد تا به حال هر ساله مخصوصا امسال که باز صهیونیست ها به مسجدالاقصی بی حرمتی کردند، رسانه های مختلف اسلامی این اقدام ضد بشری و ضد اسلامی صهیونیست ها را محکوم کرده و از حریم قبله اولشان دفاع می کنند.

در این میان شبکه های ماهواره ای وهابی که ادعای مسلمان بودنشان گوش همه را کر کرده در هیچیک از برنامه هایشان نه تنها یک کلمه در این رابطه سخن به میان نیاوردند بلکه دیشب و امشب تمام تمرکز برنامه های مختلف این شبکه ها بر مساله سوریه و اختلاف اندازی میان مسلمین و تحریک اهل سنت ایران به دفاع از تروریستهای سوری بود.


منبع : newsofmedia.blogfa.com
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نقدی جالب بر عملکرد شبکه وهابی کلمه

شبکه کلمه، یکی از شبکه های ماهواره ای وهابی محسوب می شود که در کنار دیگر شبکه های وهابی مثل وصال حق، وصال فارسی و نور مشغول به فعالیت می باشد. اما تفاوتی که یک بیننده این شبکه نسبت به دیگر شبکه های وهابیت احساس می کند ادعاهای بسیار و توهم یکه تازی این شبکه نسبت به رقبای خود می باشد. همان توهمی که سبب شده تا نام شبکه کلمه را به "شبکه جهانی کلمه" تغییر دهند.

و اما اگر کمی تاکید میکنم فقط کمی، عملکرد این شبکه را بررسی کنیم به نتایج جالب توجهی می رسیم که شاید قضاوت در اینباره را کمی راحت تر کند:

1. 1.  عوامل این شبکه همواره ادعا کردند که هزینه های گزاف این شبکه تنها از ناحیه کمک های مردمی و از محل زکات های بینندگان این شبکه تامین می شود. ادعایی که در مضحک بودن آن همین بس که هرگز در شبکه شماره حسابی برای ارسال کمک های مردمی حتی زیرنویس هم نشده است.(این درحالی است که زیر نویس این شبکه بصورت 24 ساعته در زمینه های مختلف فعال می باشد)

2. 2.  عده ای که با عنوان "کارشناس" در این شبکه حاضر می شوند همگی مستقر در لندن بوده و هیچوقت سوابق علمی شان در هیچیک از مراکز علمی معتبر اهل سنت تایید نشده است.

شبکه کلمه

3. 3. توهم خود بزرگ بینی آنهم از نوع مزمن گریبانگیر دست اندرکاران شبکه کلمه می باشد که این توهم به راحتی قابل درک و مشاهده برای مخاطبان می باشد. که به عنوان نمونه به دو مورد آن اشاره می کنیم:

الف)  در مواردی که تماس بینندگان در آن پخش می شود در انتهای برنامه آماری به اصطلاح مربوط  به تعداد تماس گیرندگان اعلام می شود. این آمار طبق اعلام شبکه بالای 37 هزار تماس طی حدودا 90 دقیقه برنامه است!!! (بایه حساب سرانگشتی می شود 412 تماس در هر دقیقه یعنی اگر بطور متوسط هر مخاطب فقط 10 ثانیه پشت خط بماند تعداد تماس های شبکه کلمه از این سه خط 70 تماس در هر ثانیه می شود) این درحالی است که تعداد شماره های اعلام شده در این برنامه تنها 3عدد بوده و فقط یک اپراتور برای پاسخ گویی به آنها وجود دارد. جدای از اینکه امکان پاسخ گویی به این تعداد تماس وجود دارد یا خیر، فرض پشت خط ماندن این تعداد افراد در این زمان کوتاه نزدیک به محال است. باطل بودن این ادعا زمانی آشکارتر می شود که مخاطبان شبکه بارها از کارشناس برنامه شنیده اند که اعتراف کرده دلیل تطویل و زیاد سخن گفتنش آماده نبودن تماسی برای وصل روی برنامه می باشد.

شبکه کلمه

لینک بدون لوگوی فیلم مربوطه

ب)  نمونه دیگر نحوه خطاب قرار دادن متقابل عوامل شبکه است که از مجری ساده گرفته تا کارشناس شبکه همه را به عنوان استاد خطاب میکنند تا با اینکار فقدان علمی موجود را بپوشانند و برای خود دلگرمی فراهم کرده باشند. 

شبکه های وهابیت

 4 4. افراطی گری در برنامه های این شبکه به اندازه ای موج می زند که نظرات هیچ عالمی را در مخالفت با خود نپذیرفته و هیچ کدام از علمای اهل سنت ایران را به رسمیت نمی شناسند. چرا که در صورت ارتباط با علما اولا فقدان سواد علمی کارشناسان شبکه آشکار می شود و دوما نظرات علمای واقعی اهل سنت در مقابل انحرافات این شبکه به انظار مخاطبان می رسد که سبب ریزش شدید مخاطبان خواهد شد این مساله زمانی واضح تر می شود که می بینیم هیچکدام از علمای اهل تسنن تا به حال حاضر به تایید و توصیه به دیدن این شبکه نشده اند. (شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از علما این شبکه ها را متعلق به وهابیت می دانند نه اهل سنت!)

از جمله اینکه اخیرا یکی از علمای اهل تسنن جناب "مولوی عبدالمجید مرادزهی" که طرفداران بسیاری در میان اهل تسنن ایران دارد و در نظر مردم جانشین مولوی عبدالحمید (امام جمعه معروف زاهدان) دانسته می شود، به مجرد حضور در یکی از برنامه های شبکه کلمه با نظرات افراطی کارشناسان شبکه مخالفت کرده و عوامل این شبکه را مجبور به قطع سخنان وی و سخن پراکنی و اهانت به این عالم بزرگ نمود که این عمل غیر حرفه ای موجب پدید آمدن موجی از اعتراض بسیاری از اهل تسنن در فضای مجازی گردید.

مولوی عبدالمجید مرادزهی

5. آزادی بیان: آزادی بیان به یک آرزوی دست نیافتنی بین مخاطبان این شبکه تبدیل شده است این مطلب در تماس هایی که در برخی برنامه ها پخش می شود قابل مشاهده است. به محض اینکه بیننده ای کوچکترین انتقاد منطقی مطرح می کند او را متهم به "رافظی" کرده و تماس او را قطع می کنند. اگرچه درصورت موفق شدن به تماس روی شبکه، زمانی که به او اختصاص می یابد زیر 2 دقیقه است که آنهم با قطع مکرر صحبت از سمت مجری برنامه مواجه می شود. این در حالی است که در شبکه مقابل این شبکه یعنی "شبکه ولایت" تمامی مخاطبین حق دارند کامل سخنان و نظرات خود را بیان کنند که گاهی تا نیم ساعت می رسد.

این نوید را به مخاطبان عزیز میدهیم که انشاالله در آینده بطور مبسوطی عملکرد این شبکه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


منبع : newsofmedia.blogfa.com
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مرداد 1393 :: نویسنده : حسن فاطمی فرد

هدف از تاسیس شبکه های وهابی
ماهواره امروز به عنوان مدرن‌ترین وسیله ارتباط جمعی در عصر رسانه و ارتباطات، پیشتاز همه ابزارهای مهم در تهاجم فرهنگی علیه کشورهای جهان سوم شناخته می‌شود
. در بین شبکه های ماهواره ای هرکدام برای گروه مخاطبان خاص طراحی شده اند و برای قشر خاصی برنامه دارند که در این میان شبکه های وهابیت که به زبان فارسی برنامه اجرا می کنند ضمن اینکه به دنبال حفظ سنی ها از گرایش به شیعه هستند بطور کاملا صریح و واضحی خط شکستن اتحاد بین شیعه و سنی را پیش گرفته اند. اگرچه وقتی روی برنامه های این شبکه ها ریز می شویم می بینیم که یک هدف دیگری هم درکار است و آن یکسان سازی اعتقادات اهل سنت با وهابیت است.

این نکته ای است که نه تنها کارشناسان رسانه بلکه علمای اهل سنت ایران هم به آن واقف و آنرا متذکر شده اند.

شبکه های وهابی

پس از آغاز به کار نخستین شبکه ماهواره ای وهابیون به زبان فارسی به نام شبکه«نور»، سه شبکه دیگر نیز در راستای تشدید سیاست شیعه ستیزی وهابیت به نام های «وصال فارسی» و «کلمه» و «وصال حق» راه اندازی شده است. هدف عمده تأسیس شبکه وصال تأثیرگذاری بر مناطق عرب زبان جنوب ایران و جذب هوادار برای این فرقه ضاله می باشد. در این شبکه همچنین برنامه هایی نیز برای ایجاد تفرقه میان اقوام مختلف عرب زبان خوزستان تهیه شده است. شبکه ماهواره ای «کلمه» نیز به زبان فارسی به تبلیغ وهابیت و طرح شبهات متعدد علیه شیعه اقدام می کند. البته در این زمینه شبکه های ضدشیعی دیگری به زبان عربی این شبکه ها را حمایت می کنند که عبارتند از: «الحیاه مسلسلات»، «التحریر» و «النهار» شبکه های ماهواره ای مصر، شبکه شش مراکش، شبکه «نسمه» تونس، «روتانا»ی مصر، شبکه ماهواره ای «روتانا»ی سعودی، «ال بی سی» لبنان و

شبکه فارسی العربیه نیز یکی از فعال ترین شبکه های فارسی ضدایرانی و شیعه است که هم با ورود به مباحث سیاسی و هم مذهبی مقابله با هویت ایرانی اسلامی را در دستورکار خود قرار داده است

منبع : newsofmedia.blogfa.com
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
رسوایی اخلاقی کارشناس شبکه های ماهواره ای؛

محکومیت "عبدالله حیدری جامی" به جرم ارتکاب لواط

اما از آنجا که خداوند دین خود را یاری می کند و آل سعود و نوکران حلقه به گوش آنان راهی غیر از دین خدا را در پیش گرفته اند قطعا روزگاری نه چندان دور رسوایی آنان را شاهد خواهیم بود.
به گزارش شیعه آنلاین، ادیان نیوز به نقل از newsofmedia نوشت: استراتژی “استفاده از دین برای ضربه زدن به دین” ابزاری همیشگی دشمنان دین بوده و هست. البته تشخیص این دشمن با شناخت دقیق دین میسر است.

زمانی که فرعون پایه های حکومت خود را لرزان دید دست به دامان ساحران شد، در روز موعود برای تحریک مردم و ساحران دم از دین و طریقت آباء آنها زد.

هزاران سال بعد مشرکان و کفار مکه هم از دین و خدا دم می زدند آن هم در مقابله با فرستاده، احکام و دستورات خداوند!

بعد از ظهور اسلام این شیوه با رنگ و لعابی جدید و در زیر لوای همان دشمنان دگردیس شده دین نمود پیدا کرد و حاصل آن شد: وهابیت و بهائیت.

امروزه عجین شدن این استراتژی کهنه با تسلط حکام ال سعود بر سرزمین وحی و سرسپردن به آئین وهابیت خاری شد در چشم و استخوانی در گلوی مسلمانان راستین.

اما از آنجا که خداوند دین خود را یاری می کند و آل سعود و نوکران حلقه به گوش آنان راهی غیر از دین خدا را در پیش گرفته اند قطعا روزگاری نه چندان دور رسوایی آنان را شاهد خواهیم بود.

اما در تازه ترین سندی که یکی از دشمنان اسلام برای ضربه زدن به اسلام ــ به زعم خود ـ منتشر کرد به واقع یکی از دشمنان اسلام را رسوا کرد و مصداق بارز ” عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد” گردید.

“فهمی جورج” کشیش مسیحی مصری تبار که در میان قبطیان مصر چهره ای شناخته شده و پر طرفدار می باشد در یکی از افشاگری هایش در فیس بوک خود، از “حکم دادگاه پاکستان” مبنی بر اثبات جرم شنیع و غیراخلاقی عبدالله حیدری “رئیس دانشکده مطالعات و گفتگو” آل سعود، خبر داد.
 

خبر کشیش مسیحی

وی برای اثبات ادعای خود اسنادی را منتشر کرده که سند مربوط به عبدالله حیدری، تصویر حکم دادگاه پاکستان می باشد که عبدالله حیدری جامی را به جرم ارتکاب عمل شنیع لواط به ۸۰ ضربه شلاق محکوم نموده است.

حکم دادگاه

اما سوء پیشینه عبدالله حیدری در پاکستان به مدت حضورش در این کشور و ارتباطش با القاعده برمی گردد که در همین زمینه سایت “مصری الیوم” به این مطلب اشاره داشته است.

لازم به ذکر است عبدالله حیدری معروفترین کارشناس شبکه های ماهواره ای وهابی می باشد.

منبع : شیعه آنلاین
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بر اساس آخرین اخبار دریافتی، شبکه وهابی کلمه به دلیل داشتن اختلافات داخلی میان عوامل شبکه، ساعات پخش برنامه خود را کاهش داده و امکان دارد به زودی فرکانس این شبکه حذف شود.

این اطلاعات محرمانه که از داخل ساختمان اصلی شبکه کلمه در اختیار ما قرار گرفته، حاکی از این است که عوامل اصلی این شبکه (عبدالفتاح خدمتی و عقیل هاشمی) بر اثرحسابرسی های شخصی، با یکدیگر اختلاف داشته و این اختلافات به درگیری لفظی میان آنها انجامیده و در این میان محمد ابراهیم کیانی(مجری) و محمدخدمتی(برادر عبدالفتاح خدمتی) و فیصل حسین(مدیر فنی) به دفاع از عبدالفتاح خدمتی پرداخته و در مقابل محمد باقر سجودی(کارشناس) و سعید محمدی(تهیه کننده) و محمد حسینی(تهیه کننده) و حسن عباسی(مدیر تولید) و هاشم سعیدی(گوینده) طرف عقیل هشمی را گرفتند و با بالا گرفتن این اختلافات که گاهی نیز به درگیری فیزیکی میان سایر عوامل می انجامید، عبدالفتاح خدمتی به نشانه اعتراض از ساختمان شبکه خارج شده و اعلام داشت تا زمانی که عقیل هاشمی در این شبکه باشد، در این شبکه پا نمی گذارد!!!

این اختلافات که از مدتها پیش و با تاسیس شبکه کلمه 2 توسط عقیل هاشمی و با وجود عدم رضایت عبدالفتاح خدمتی به وجود آمده بود، باعث مصرف شدن هزینه های فراوانی در این شبکه جدید گردید که عقیل هاشمی با توسل به برخی از سرمایه داران وهابی مقیم لندن و امارات و عربستان سعی در برپا نگه داشتن این شبکه و کم کردن بیننده های شبکه کلمه 1 داشت که این کارهای نمک نشناسانه عقیل هاشمی، باعث گردید عبدالفتاح خدمتی شخصا وارد عمل شود و نظر زکات دهندگان به عقیل هاشمی را برگرداند و در نتیجه شبکه کلمه 2 با کمبود بودجه مواجه گردید و در حال حاضر نیز شبکه کلمه 2 تعطیل شده و به جز پخش سرود و نشید هیچ برنامه ای بر روی آنتن نمی فرستد و در زیر نویس شبکه کلمه 1 این تعطیلی را به دلیل تراکم بدهی عنوان می کنند!!

برای دیدن فیلم تعطیلی شبکه کلمه 2 اینجا کلیک کنید


با وجود گذشتن 2 هفته از این اختلافات و قهر عبدالفتاح خدمتی با عقیل هاشمی، برنامه های این شبکه بدون حضور خدمتی پخش می شد و به دلیل عدم حضور برخی از عوامل فنی این شبکه، از امروز نیز سایر برنامه های این شبکه با اختلال مدیریتی و عدم وجود مجری و کارشناس پخش می شود و حذف بسیاری از برنامه های شبکه، خبر از تعطیلی این شبکه تا روزهای آینده می دهد.

برای دیدن فیلم اختلال در شبکه کلمه اینجا کلیک کنید


خبر های تکمیلی در پست های بعدی به اطلاع خوانندگان عزیز می رسد.

منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شبکه نور و حرف های بی پایه و اساس


در شب نیمه شعبان شبکه وهابی نور اقدام به پخش ویژه برنامه ای کرد تا مردم را به زعم خود از بدعت نجات دهد.

کارشناس برنامه با اعتماد به نفسی مثال زدنی تمام اعمال و دعاهای وارد شده در شب نیمه شعبان را از اساس باطل دانست و گفت: «علما درباره نماز نیمه شعبان صحبت کردند، و هر کس که در این مورد از علما صحبت کرده علمای قدر این دین،‌ این فکر، همه گفتند که هر آن چیزی در مورد این شب آمده احادیث موضوع است و هیچ اعتباری ندارد. هیچ عملی در این شب هیچی،‌ نه در مورد شب نیمه شعبان و نه مورد روز نیمه شعبان.»


برای شنیدن صحبت های کارشناس برنامه آپارات و پیکوفایل را کلیک کنید.

با توجه به حرفهای بی اساس جناب کارشناس باید بگویم اعمال و عبادات شب نیمه شعبان در نزد شیعه مسلم و مبرهن است و در نزد اهل سنت اسناد و مدارکی داریم که ثابت می کند حرفهای دشمنان اسلام (شبکه وهابی نور) بار دیگر دروغ بود.

این سه لینک مربوط به اهل سنت می باشد و نشان می دهد وهابیت دشمن اسلام و قرآن است و مدام خود را مدافع اهل سنتی معرفی می کند که منابع آنها را نیز قبول ندارد.

ناگفته نماند که اسناد و مطالب بیشماری وجود دارد ولی برای طولانی نشدن مطلب از آوردن آن ها خودداری نمودم.


منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
صحابه قلبا تابع پیامبر بودند یا به اجبار!

کارشناس شبکه وهابی در پاسخ سوالی درباره نیامدن مساله امامت حضرت علی علیه السلام در قرآن، طوری از صحابه سخن گفت که گویا در پذیرش سخنان پیامبر مجبور بوده اند.

 


 در بخشی از برنامه شبکه وهابی کلمه مجری سوال خود را چنین طرح کرد که اگر خداوند آیه ای در مورد امام علی می فرستاد آیا صحابه رسول خدا می پذیرفتند؟

 

اما خدمتی کارشناس شبکه وهابی کلمه در پاسخ به این سوال از بدترین تعابیر استفاده کرده و گفت:"ببینید صحابه رسول خدا از این بدتر! را پذیرفته اند. یعنی که این هیچی نیست. معلوم است وقتی پیامبر را پذیرفتند پسر و دامادش را هم مجبورند بپذیرند."

 

معلوم نیست منظور وی از عبارت "بدتر از این را پذیرفتند" آیات قرآن است یا دستورات پیامبر اسلام. در هر دو صورت بلافاصله این سوال تعجب برانگیز پیش می آید مگر می شود نعوذ بالله این دو بد باشند که بدترش هم از خداوند و پیامبر صادر شود.

 

از طرفی می دانیم ولایت و جانشینی پیامبر مهمترین موضوعی است که اصل دین وابسته به آن است با این حال کارشناس وهابی شبکه کلمه در ادامه به خیال آنکه موضوعی با اهمیت تر از آن وجود دارد مثالی آورد تا تائیدی بر عبارات توهین آمیز قبلی وی باشد: لکن پیامبر قبله را عوض کرد، برد به بیت المقدس، قبله کعبه بود برد بیت المقدس، دوباره بازگرداند کعبه، صحابه قبول کردند!

 

حال این سوال پیش می آید مگر صحابه قائل به عصمت پیامبر گرامی اسلام نبودند و مگر اسلام به معنای تسلیم نیست، پس قبول یا عدم قبول صحابه چه معنا دارد، اساسا آیا چون و چرا در مقابل حکم ایشان معنا دارد؟ آیا دین و احکام دینی حاکم بر صحابه است، یا صحابه دایر مدار پذیرش احکام، که اگر پذیرفتند بقیه جامعه هم انجام دهند و اگر نه، بخشی از احکام اسلام تعطیل شود؟


خدمتی در ادامه با عباراتی نامفهوم :از این بالاتر فرض کنید کسی قانون بگذارد خواهر و برادر حلال شد... آیا چنین چیزی ممکن است که انسان قبول کند.  یا باز به او بگویند رنگ لباس سبزه، نپوش، قبول کند. پس پیامبر [شخص] مصلحت گرا نبود و صحابه هم تسلیم بودند. اصلا معنای اسلام یعنی تسلیم.

 

پاسخ وی در قسمت آخر علاوه برآنکه نامفهوم بوده به گونه ای ایراد شده که گویا احکام و دستورات اسلامی که از سوی پیامبر به مردم ابلاغ می شده نامعقول بوده و دیگران نیز مجبور به پذیرش بوده اند در حالی که همگی بر اساس عقل بوده و از سوی رئیس العقلا یعنی و حداوند و پیامبر اسلام صادر شده است. قطعا آنچه از کتاب و سنت صادر شده معقول بوده اگرچه عقول برخی انسان ها به دلیل برخی حجاب ها و تعصبات و گره های عقلی نتوانند آن درک کنند.

 

بله آنچه قابل پذیرش نیست فتوایی مانند حرمت خرید خیار و موز از سوی زنان یا فرستادن زن شوهردار به سوریه برای جهاد نکاح است که با هیچ عقلی جور در نمی آید اما مفتیان وهابی از صدور آن هیچ ابایی ندارند.


منبع : newsofmedia.blogfa.com
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
همکاری عبدالله حیدری با القاعده و جندالله + سند

چندی پیش، سایت خبری المصری الیوم، خبری مبتنی بر  فعالیت های گسترده و موثر عبدالله حیدری یا همان شهاب ابراهیمی سابق (کارشناس شبکه وهابی کلمه) در گروهک تروریستی جندالله و القاعده را منتشر نمود و برخی فعالیت های عبدالله حیدری در جهت همکاری این دو گروهک تروریستی در ایران و عربستان را افشا کرد.

طی انتشار این خبر، بسیاری از مخاطبین سنی شبکه وهابی کلمه ریزش پیدا کردند چراکه از گروهک تروریتسی جندالله تنفر دارند و شاهد بسیاری از جنایات این گروهک در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان و .. بوده اند.

پس از مدتی عبداالله حیدری در مصاحبه ای تلفنی با شبکه وهابی کلمه، این خبر که از یکی از منابع معتبر خبری در مصر منتشر شده بود را تکذیب کرد.

اکنون پس از گذشت مدتی، محمد صابر، مجری_ کارشناس شبکه عرب زبان "صفا" در فیس بوک شخصی اش، به همکاری های خود و دوست صمیمی اش عبدالله حیدری در گروهک تروریستی جندالله اعتراف کرد.

برای مشاهده عکس کامل از این فیس بوک اینجا کلیک کنید.

وی در یکی از مطالب فیس بوک شخصی خود، خطاب به دوستان فیس بوکی اش نوشته است: «خیلی اوقات دوستان از من سوالات شرعی می پرسند و همچنین از فعالیت های گذشته من سوال می کنند. من و دوست صمیمی ام برادر عبدالله حیدری و برادران دیگر بعد از دستگیری شهید! عبدالمالک ریگی رهبر جندالله بلوچستان ایران، به فعالیت های رسانه ای روی آوردیم و قبل از فعالیت های رسانه ای، من و برادرم عبدالله برای خدمت به اسلام پاک در جندالله خدمت می کردیم. اما در مورد سوال های شرعی، توصیه می کنم به شیخ عرعورِ مجاهد رجوع کنید تا جوابهای کاملی از این عالم جلیل! دریافت کنید.»

شایان ذکر است سایت خبری "المصری الیوم" در قسمتی از آن خبر، در مورد فعالیت های کنونی عبدالله حیدری در این گروهک های تروریستی نوشته بود:« درحال حاضر عبدالله حیدری به عنوان مسئول ارتباط دهنده ایمن الظواهری با شاهزادگان و حکومت عربستان سعودی می باشد که بودجه ها و کمک های این حکومت را به سمت گروه القاعده هدایت می کند.»

برای دریافت اطلاعات بیشتر نسبت به این خبر اینجا کلیک کنید.

ناگفته نماند عبدالله حیدری با اینکه یکی از کارشناسان مطرح شبکه وهابی کلمه محسوب می شود اما همیشه حضورش در این شبکه به صورت تلفنی است و می گوید دلیل حاضر نبودنم در استودیو شبکه، مسافرت های متعدد من است.

اکنون پس از افشا شدن همکاری های عبدالله حیدری و سایر دوستانش در گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی و القاعده از سوی سایت خبری المصری الیوم و همچنین اعتراف دوست صمیمی وی محمد صابر، آیا عبدالله حیدری و سردمداران شبکه وهابی کلمه می توانند ماهیت وهابی بودن خود و همکاریهایشان با گروه های تروریستی را انکار کنند و ادعا کنند از اهل سنت هستند؟!


منبع : newsofmedia.blogfa.com


نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پاسخ به هتک حرمت به امام زمان عج الله

بارها عبدالله حیدری در شبکه های وهابی توهین به امام زمان (عج الله) کرده است
که تنها اقدام ما دراعتراض به این انسان هتاک به اهل بیت گزارش به فیس بوک طبق روش زیر است
فقط باید 2 دقیقه وقت بگذاریم در ضمن حتما به بقیه هم اطلاع بدیم

آدرس صفحه عبدالله حیدری:

https://www.facebook.com/haidari11

عبدالله حیدری

منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کینه حضرت علی علیه السلام علمای وهابی را به فتوای جدید واداشت!

شبکه وهابی تندرو کلمه که در برنامه های بسیاری دشمنی خود را با اهل بیت پیامبر ثابت کرده است در برنامه ای تحت عنوان پرسش و پاسخ در پاسخ به سوال بیننده ای درباره تعطیل کردن کار به احترام شهادت حضرت علی گفت: "تعطیلی کار به خاطر شهادت حضرت علی جایز نیست"

خدمتی + کارشناس شبکه کلمه

عبدالفتاح خدمتی کارشناس این شبکه انگلیسی که بارها بی سوادی اش در برنامه های متفاوت ثابت شده است در ادامه توضیح می دهد که "نه تنها در روز شهادت حضرت علی کار را تعطیل نکنید بلکه سیاه پوشیدن به این خاطر هم جایز نیست و هرآنکسی که برای شهادت حضرت علی سیاه بپوشد دشمن علی است"

این مواضع در حالی است که سیره شبکه کلمه به این صورت است که مواضع ضد اهل بیت عصمت و طهارت خود را آشکار نکند اما در چنین مواردی کینه این علمای وهابی که نسبتی با اهل تسنن ندارند نسبت به اهل بیت معلوم می شود


منبع : newsofmedia.blogfa.comنوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کینه عجیب کارشناس وهابی علیه حضرت زهرا

سال ها پیش مجلس شورای اسلامی با پیگیری های برخی مراجع سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیه را تعطیل اعلام کرد، این مطلب بهانه ای شد تا با گذشت این همه سال، کارشناس وهابی با حمله به آن، به یاد خاطره به توپ بستن مجلس شورای ملی توسط محمد علی شاه قاجار افتاد!

 


 عبدالله حیدری مهمان شبکه وهابی کلمه، از همان ابتدا با صدایی توام با پرخاشگری برخواسته از روح تعلیمات وهابیت شروع به توهین به علما و زیر سوال بردن اصل شهادت حضرت زهرا سلام الله علیه کرد.

 

 وی که از همان آغاز نتوانسته بود عقده و عداوت درونی اش را نسبت به مادر سادات حضرت ام ابیها فاطمه زهرا سلام الله علیها پنهان کند، با حمله به مجلس و آیت الله وحید خراسانی گفت: من به ملت ایران تسلیت عرض می کنم از داشتن چنین مجلسی، ملت ما متاسفانه امروز احساس ننگ و شرم می کند! روزی که از مجلس ایران و از خانه ملت در زمان به اصطلاح دولت اصلاحات آقای خاتمی، قطعنامه ای تصویب شد یعنی دروغ بزرگ شهادت حضرت فاطمه! با دخالت آیت الله وحید خراسانی (توهین به ایشان و تمامی علمای شیعه) بنده در آن روز مطلبی نوشتم و گفتم آینده تاریخ ثابت خواهد کرد که به توپ بستن مجلس در زمان قاجار، بمراتب شرف داشت بر صدور قطعنامه چنین ننگین! از جایی که به اصطلاح خانه ملت نامیده می شود و آرمان ملت از این محل مشورتی تحقق می یابد.

 

البته با توجه به تندروی و افراطی گری نهادینه شده در بطن فرقه وهابیت و به تبع آن بروزش در خلقیات مبلغان آن، انتظار می رفت وی صریح تر بگوید که مجلس را به توپ ببندید! هر چند به نظر می رسد اگر چنین قدرتی در داخل کشور برای این فرقه مهیا بود قطعا مجلس را با خاک یکسان می کردند.

 

اما مساله ای که موجب شد تا حیدری این سخنان توهین آمیز را بگوید در واکنش به خبری بود که عقیل هاشمی به زعم خود آن را شکار کرده بود تا زمینه حمله کارشناس وهابی را بوسیله آن علیه مجلس و دولت جمهوری اسلامی فراهم  آورد.

  ماجرا اینگونه آغاز شد که مجری شبکه وهابی به مطلبی در سایت شبکه خبر اشاره کرد که طی آن علی لاریجانی از مواضع آقای روحانی نسبت به طرح مساله سلفی گری و خطر آنها برای جهان و مسلمانان تقدیر و تشکر کرده بود، وی در ادامه از عبدالله حیدری مهمان شبکه خواست تا نظر روشن خود را در این باره اعلام نماید که حیدری هم با وقاحت تمام مطالب فوق را بیان داشت.

 

 

اما حواشی جالب این گزارش:

 دستپاچگی و آشفتگی مجری کلمه چنان مشهود بود که وی چندین بار نام ضرغام صادقی عضو هیئت رئیسه مجلس ایران را به اشتباه صادق ضرغامی خواند و حتی زمانی هم که متوجه اشتباه خود شد و در صدد تصحیح برآمد دوباره همان اشتباه را تکرار کرد.


 وقتی که عبدالله حیدری می خواست نظر کارشناسی! (توهین ها و ناسزاها) خود را بگوید شبکه کلمه در توضیح عنوان وی از کلمه مدیر مرکز استراتیژیک! اندیشه و گفتگو استفاده کرد که ما از شما به خاطر این غلط املایی فاحش عذرخواهی می کنیم.

 دیگر حاشیه جالب این گزارش خود اصل مطلب است. آقای لاریجانی از آقای روحانی به دلیل گوشزد کردن خطر سلفی گری حمایت و تشکر می کند. عوامل شبکه کلمه خود را از اهل تسنن می دانند و اهل تسنن از فرقه وهابیت اعلام بیزاری می کند با این حال عوامل شبکه کلمه با پرداختن به این خبر سلفی گری خود را تائید می کنند.
منبع : newsofmedia.blogfa.com


نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

درگیری عوامل شبکه ماهواره ای وهابی

بر اساس آخرین اخبار دریافتی از ساختمان شبکه کلمه، در ادامه اختلافات کارشناسان و مجریان شبکه کلمه، عبدالله حیدری نیز نتوانست مانع از بالا گرفتن این اختلافات شود!!

یکی از عوامل دفتر مرکزی شبکه کلمه در امارات که نخواست نام وی فاش شود، به وقایع اخیر میان مجریان و کارشناسان این شبکه اشاره کرد.

وی که مدتی است در این دفتر مشغول به کار شده است، درباره اتفاقات دو ماه پیش میان عبدالفتاح خدمتی و عقیل هاشمی که به درگیری لفظی آنان انجامید اذعان نموده و نکات قابل توجهی را بیان کرده است.

وی می گوید: «پس از این درگیری و اختلالاتی که در برنامه های شبکه ایجاد شد، عبدالله حیدری از مدینه به امارات(مکان ساختمان اصلی شبکه) رفته و با میانجیگری سعی در از بین بردن اختلافات و ایجاد دوستی میان عبدالفتاح خدمتی و طرفدارانش با عقیل هاشمی با طرفدارانش نمود و توانست تا مدتی آنها را قانع کند که با یکدیگر به همکاری ادامه دهند.

 

خبرهای واصله حاکی است ترفندعبدالله حیدری برای آرام نگه داشتن فضای شبکه مفید نبوده و اختلافات به حدی رسید که عبدالله حیدری مجبور به ترک ساختمان شبکه شد. این ناراحتی در پی طرفداری از نظرات عقیل هاشمی و خودسری او بوده است.

این عامل نفوذی درباره اتفاقات پیش روی می گوید: «در حال حاضر نیز گمانه زنی هایی درباره امکان جدا شدن برخی از عوامل این شبکه وجود دارد و در روزهای اخیر برنامه های شبکه با حضور کم رنگ مجریان و کارشناسان مواجه شده که خدمتی را به فکر استخدام افراد جدیدتری وا داشته است.

شنیده ها حاکی از این است که جدای از اختلافات مالی که میان خدمتی و هاشمی وجود داشته، تفاوت نظرها درباره برنامه ها نیز از دلایل پدید آمدن این اختلافات شده و آنگونه که شنیده می شود خدمتی بیشتر موافق پخش برنامه های متنوع و در زمینه های گوناگون می باشد تا تنوع شبکه و بیننده های آن را بیشتر کند ولی عقیل هاشمی از پخش برنامه هایی در جواب اشکالات شبکه ولایت و طرح مباحث اختلافی میان شیعه و سنی طرفداری می کند.»

هرچند این فرد مطلع، گفته های خود را مستند به شنیده ها و فضای حاکم بر شبکه می کند، اما شواهد خارجی مانند غیبت 2 هفته ای عبدالله حیدری و حضور کم رنگ مجریان و کارشناسان و پخش مجدد برنامه های تکراری، نشان از وجود این اتفاقات می دهد.

به محض اطلاع از آخرین اخبار، شما را در جریان آن خواهیم گذاشت!!منبع : newsofmedia.blogfa.com

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ایران فردا رسانه ای که از سمت عربستان ساپورت می شود
چندی پیش تلویزیونی در لندن با نام "ایران فردا" به مدیریت "علیرضا نوری زاده" آغاز به کار کرد. قبل از آغاز به کار رسمی این تلویزیون زمزمه هایی از دوستان و همکاران نوری زاده مبنی بر وابستگی تلویزیون "ایران فردا" به عربستان سعودی مطرح شد.

با شروع به کار این تلویزیون لندنی شایعه ها قوت گرفت و همکاران سابق "نوری زاده" دست به افشاگری زده و اسناد و مدارکی مبنی بر وابستگی این تلویزیون به آل سعود را منتشر ساختند.

در کنار آن خانم منتهی الرمحی مجری شبکه العربیه نیز در وب سایت شخصی خود مهر تاییدی بر وابسته بودن شبکه ایران فردا به آل سعود زد.

خوش خدمتی "علیرضا نوری زاده" برای عربستان سعودی صدای "شهرام همایون" یکی از مجریان سلطنت طلب را نیز در آورد. "همایون" در چند برنامه به افشاگری علیه "نوری زاده" پرداخت و از پشت پرده شبکه "ایران فردا" خبر داد و وی را یکی از مهره های کوچک پازل عربستان سعودی عنوان کرد.

بنا به گفته "همایون"، عربستان سعودی و برخی از عناصر داخلی جمهوری اسلامی پروژه مشترکی را طرح ریزی کرده اند که هدف اصلی آن تاثیر گذاری در انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه است. همایون در ادامه افشاگری های خود از این مطلب پرده برداشت که "ایران فردا" نیز ابزار رسانه ای همین پروژه است.

پیش از این اسناد غیر قابل انکاری مبنی بر وابستگی این شبکه به عربستان منتشر شده است که جای انکار برای دست اندرکاران این شبکه سعودی نگذاشته است. در تازه ترین اقدام عوامل این شبکه به اقرار و اعتراف پرداخته و با فرافکنی سعی می کنند مساله مشترک رسانه های اپوزیسیون را انتخابات ریاست جمهوری معرفی کنند و وابستگی مالی و سیاسی خود به بیگانگان را تحت الشعاع قرار دهند.

  "جمشید چالنگی" مجری برنامه تفسیر خبر شبکه ایران فردا که از دوستان قدیمی نوری زاده است در وب سایت خود چنین نوشت: «اداره و مدیریت یک رسانه تصویری هزینه هنگفتی دارد که از عهده فردی که عمر خود را در عرصه روزنامه نگاری گذرانده است برنمی آید. طبیعی است برای تامین مخارج یک تلویزیون به حمایت های مالی نیاز است. تلویزیون ایران فردا نیز از این قاعده مستثنی نیست و از حمایت های مالی استفاده می کند و در تامین مخارج خود مستقل نیست. اما سیاست های شبکه را کسی بر ما تحمیل نکرده است و دست ما در طرح مطالب و اینکه به چه موضوعاتی بپردازیم باز است.

باید در این خصوص از دوستانی که در این زمینه ما را همراهی کرده اند خصوصا جناب عبدالرحمن راشد مسئول محترم شبکه العربیه کمال تشکر و سپاسگذاری را داشته باشم، اگر کمک های بی شائبه وی و حمایت های بی دریغ وی نبود شاید تلویزیون ایران فردا شکل نمی گرفت. امیدواریم بتوانیم پاسخ شایسته ای به این همه مهر و محبت بدهیم.»

نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

هتاکی به عاشوراء در شبکۀ من و تو

اخبار طلاییشب گذشته شبکۀ من و تو برنامه مستندی را از محسن نامجو به نمایش گذاشت

شبکه من و تو مستندی از خوانندۀ هتاک به مقدسات که توهین به ارزشهای اسلام و تشیع از جمله قرآن کریم،واقع عاشورا وامام عصر(عج) را که در کارنامه خود دارد روی آنتن برد.

در این مستند گوشه هایی از ترانه محسن نامجو در اهانت به مقام شهیدان کربلا دیده می شود.

گفتنی است این شبکه ماهواره ای فارسی زبان در اقدامی مشابه چندی پیش مستندی را به شاهین نجفی دیگر خواننده هتاک اختصاص داده بود.

روند شبکه انگلیسی من و تو به سمتی است که طی برنامه های مختلف نه تنها مقدسات و ارزشهای دینی را زیر پا می گذارد؛بلکه مسائل اجتماعی که بین مردم ایران از احترام و ارزش خاصی برخوردار است را مورد توهین قرار داده است.

بدیهی است سرنوشت این شبکه نیز همانند سایر شبکه هایی خواهد شد که با اهانت به مقدسات و ارزشهای دینی،مهر ابطال بر پیشانیشان هک شد


منبع : newsofmedia.blogfa.com
نوع مطلب : اخبار شبکه های شیعه و معاند اسلام و نظام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مرداد 1393 :: نویسنده : حسن فاطمی فرد
پشت صحنه کانال بهائیت من و تو

ابتدا همه فکر می‌کردند مدیریت شبکه من و تو را گوگوش (فائقه آتشین) خواننده دربار پهلوی برعهده دارد اما بعدها مشخص شد استفاده از نام وی فقط در حد تبلیغات بوده نه چیز دیگری و مدیریت این شبکه انگلیسی را کیوان و مرجان عباسی برعهده دارند.

به گزارش “خانه خشتی”؛ وطن امروز در یادداشتی با عنوان “پشت صحنه کانال بهائیت” به قلم وحید اطلس نوشته است: شبکه انگلیسی من و تو ۱ و ۲ در تاریخ ۶ آبان ۱۳۸۹ تاسیس شد.

ابتدا همه فکر می‌کردند مدیریت این شبکه را گوگوش (فائقه آتشین) خواننده دربار پهلوی برعهده دارد اما بعدها مشخص شد استفاده از نام وی فقط در حد تبلیغات بوده نه چیز دیگری و مدیریت این شبکه انگلیسی را کیوان و مرجان عباسی برعهده دارند.

کیوان عباسی فرزند فریبرز عباسی است که مدتی در آمریکا ساکن بودند و از طرفداران سلطنت محمدرضا پهلوی هستند.

کیوان عباسی مدتی مدیریت شبکه سیاسی فارسی‌زبان آزادی را برعهده داشت که افرادی مانند رضا فاضلی و بهروز صوراسرافیل نیز در آن حضور داشتند.

فاضلی و صوراسرافیل بعدها به دلیل اختلافاتی که بین کیوان عباسی و آنها به وجود آمد، از این شبکه جدا شدند. شبکه آزادی بعد از مدتی به دلیل ضعف محتوا و پایین بودن کیفیت و عدم جذب مخاطب تعطیل شد.

بعد از مدتی کیوان کار خود را در فضای اینترنت شروع و شبکه «ببین‌تی‌وی» را راه‌اندازی کرد. این شبکه که فقط از طریق اینترنت قابل رویت بود با همکاری رها اعتمادی (بنی‌اعتماد)، تیام بصیر و تعدادی چند از دوستان آنها تا مدتی فعالیت داشت و توانست مخاطب خاص خود را جذب کند اما به دلایل مختلف این کار نیز به سرانجام نرسید و بعد از مدتی ببین‌تی‌وی نیز تعطیل شد.

کیوان عباسی که در ۲ تجربه قبلی شکست خورده بود بعد از مهاجرت به انگلیس این‌بار تلاش کرد با متقاعد کردن مسؤولان و دولتمردان انگلیس، شانس خود را در شبکه دیگری امتحان کند. او در جلسه‌ای که برخی صاحبان رسانه و مسؤولان انگلیسی برای بررسی عملکرد سالانه بی‌بی‌سی فارسی تدارک دیده بودند حاضر شده و نقدی را که بر شبکه بی‌بی‌سی فارسی نوشته بود، ارائه داد.

خلاصه نقد وی این بود: «شبکه بی‌بی‌سی فارسی شبکه دوران بحران است؛ شبکه‌ای که مخاطبان آن در زمان وضعیت سفید و حالت عادی به حداقل می‌رسد.

این مطلوب ما نیست، اگر حمایت‌هایی که از شبکه بی‌بی‌سی فارسی می‌شود، از من و دوستانم بشود شبکه‌ای راه‌اندازی خواهیم کرد که در زمان عادی با پخش برنامه‌های فرهنگی و جذاب، جوانان و مخاطبان خود را جذب کند تا در زمان بحران و آشوب و به قولی وضعیت قرمز بتواند اثرگذاری خود را داشته باشد؛ برنامه‌های ضدفرهنگی برای جذب در روزهای عادی و برنامه‌های سیاسی برای تخریب در زمان بحران و آشوب».

این نقد به مذاق حاضران در جلسه خوش آمد و کیوان عباسی توانست اجازه تاسیس شبکه من و تو ۱ و ۲ را در همان جلسه بگیرد.

من و تو ۱و ۲ تاسیس شد؛ شبکه‌ای که از حمایت کامل دولت انگلیس و گروه‌های سیاسی جداشده از توده مردم ایران برخوردار شد. استفاده از کارمندان و تیم فنی و حتی آرشیو بی‌بی‌سی و حمایت‌های مالی و امنیتی تمام و کمال دولت انگلیس این شبکه را یک شبکه خاص کرد.

بودجه‌ای که برای این شبکه در نظر گرفته شد، به اندازه‌ای بود که فقط در برنامه آکادمی ‌موسیقی میلیون‌ها دلار هزینه شد. از جمله:

۱- پرداخت ۵۰۰ هزار دلار در هر بار پخش به گوگوش، برای راه‌اندازی آکادمی‌ موسیقی

۲- پرداخت ۳۰۰ هزار دلار در هر بار به هومن خلعتبری همکار گوگوش و شوهر کنونی وی در آکادمی ‌موسیقی

۳- پرداخت ۲۵۰ هزار دلار در هر بار پخش به بابک سعیدی همکار گوگوش در آکادمی ‌موسیقی

۴- پرداخت یکصد هزار دلار در هر بار پخش به رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) برای برعهده گرفتن اجرای برنامه‌های آکادمی‌ موسیقی

۵- پرداخت ۱۰ هزار دلار برای برنامه پشت صحنه آکادمی‌که توسط سالومه سیدنیا اجرا شد.

و… .

هزینه‌های فنی و دکور و اسکان شرکت‌کنندگان در طول مدتی که برای شرکت در آکادمی ‌آنجا بودند و… را هم به این فهرست اضافه کنید. این فقط هزینه یک برنامه است که در طول سال یک‌بار تهیه و پخش می‌شود.

به هرحال، قرار بود من و توی انگلیسی که شعبه فرهنگی بی‌بی‌سی فارسی است با قوت کار خود را شروع کرده و خیلی سریع نیز گسترش پیدا کند. برای توسعه، شبکه‌های من وتو ۳، ۴ و ۵ نیز در نظر گرفته شده بود که قرار بود بعدها به من و تو ۱ و ۲ اضافه شود و همین‌طور تعداد من و توها بیشتر شود.

این کار موجب می‌شد به مرور زمان شبکه‌های فرهنگی لس‌آنجلسی از جدول شبکه‌ها حذف یا به حاشیه کشیده شده و مرجع شبکه‌ها از آمریکا (لس‌آنجلس) به انگلیس (لندن) منتقل شود.

در همین راستا به برخی مجریان لس‌آنجلسی نیز پیشنهاد کار شد؛ از صدای آمریکا (VOA)، بیژن فرهودی و مهدی فلاحتی؛ از شبکه پارس، مهرداد پارسا، حسین فرجی و مسعود صدر؛ از شبکه پن، نسرین احمدیان و همین‌طور از دیگر شبکه‌های فرهنگی و سیاسی فارسی‌زبان.

همه‌چیز به ظاهر درست و صحیح در نظر گرفته شد. حتی برای ابتدای کار و اینکه اشکالی به کار وارد نشود، برای اجرای برنامه‌ها، افرادی گزینش و انتخاب شدند که نزد مردم ایران شناخته شده نبودند و از افراد شناخته شده بیشتر برای دوبله، تربیت مجری و… استفاده شد.

با این کار جلوی موضع‌گیری‌های احتمالی علیه شبکه و کارکنانش گرفته می‌شد. هیچ‌یک از مجریان در فضای اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای دارای سابقه شفاف نبودند.

بعد از تاسیس شبکه، مشکلات یکی پس از دیگری به وجود آمد و ادامه پیدا کرد که به برخی از آنها به صورت خلاصه اشاره خواهیم کرد. مشکلات از قرار زیر بود:

۱- تاثیر شبکه من و تو ۲ بر من و تو ۱ و انزوای من و تو ۱:

اشتباه اول مدیران این شبکه‌ این بود که فکر می‌کردند مردم ایران تشنه فرهنگ برهنگی هستند و با دیدن چند صحنه مبتذل و جنسی آب از لب و لوچه‌شان آویزان شده و به این شبکه رو می‌آورند اما از آنجا که مردم ایران دارای فرهنگ و تمدن بیش از ۷ هزار ساله هستند، نشان دادند ظرفیت و گنجایش آنها بیش از اینهاست که با دیدن چند صحنه مبتذل، فرهنگ و تمدن خود را بفروشند.

مردم ایران بار دیگر به صاحبان انگلیسی این رسانه‌ها فهماندند پیشرفت را در اعتقادات، آداب و رسوم، فرهنگ و تمدن و علم و تکنولوژی می‌بینند، نه برهنگی و بی‌بند و باری.

 این شد که از همان ابتدا شبکه مستند من و تو ۲ وضعیت بهتری نسبت به من و تو ۱ پیدا کرد و شبکه انگلیسی من و تو ۱ به انزوا کشیده شد.

۲- افشاگری‌های شبکه‌های ماهواره‌ای به اصطلاح لس‌آنجلسی علیه شبکه انگلیسی من و تو:

غیر از اینکه شبکه انگلیسی من و تو ۱ (با توجه به بودجه کلان و حمایت‌های مالی و… دولت انگلیس) رقیب بسیار جدی‌ای برای شبکه‌های لس‌آنجلسی محسوب می‌شد، از طرفی برنامه‌هایی که توسط آن تهیه و پخش شد نیز نوعی تهدید برای شبکه‌های لس‌آنجلسی محسوب می‌شد.

مدیران و مسؤولان شبکه‌های فرهنگی لس‌آنجلسی در همه ‌مدتی که برنامه اجرا می‌کردند، سعی داشتند خود را عضوی از مردم جلوه داده و حتی در مناسبت‌های مذهبی نیز برنامه‌های خود را با آداب و رسوم ملت و مردم ایران همرنگ می‌کردند تا این فضا ولو به ظاهر ایجاد شود که ما پایبند به اصل و هویت و ریشه اصلی خود یعنی اسلام و ایران هستیم.

استراتژی برخی شبکه‌های لس‌آنجلسی حرکت به صورت نرم بود اما شبکه انگلیسی من و تو همه این رشته‌ها را به یکباره پنبه کرد و خیلی ساده و صریح صحنه‌های مبتذلی از قبیل پخش برنامه زنده زنان زیبای دنیا، سواحل کشورهای اروپایی و آموزش رقص و… را که هیچ شبکه فارسی زبانی (حتی بی‌بی‌سی فارسی) تا آن روز پخش نکرده بود، به تصویر کشید. به همین دلیل مهران عبدشاه، مدیر شبکه

آی پی ان اعلام کرد: «سیاست‌ها و دیدگاه‌های مدیران شبکه انگلیسی من و تو و شبکه فارسی‌وان یکی و اهداف آنها نیز مشترک است».

آش آنقدر شور شدکه مدیران و مجریان این شبکه‌ها مانند نادر رفیعی مدیر شبکه امید ایران، فرزان دلجو مدیر شبکه لایو و حمید احمدی مدیر شبکه سی‌سی و… بارها و بارها اعلام کردند برنامه‌های شبکه انگلیسی من و تو ۱ با تمدن مردم ایران سازگاری نداشته و در بیشتر مسائل علیه فرهنگ و تمدن مردم ایران است!

همه اینها یک طرف اما مساله مهم و اساسی این بود که شبکه انگلیسی من و تو با بودجه‌ای که داشت هر کسی را می‌خواست می‌خرید تا جایی که به عنوان مثال حسین فرجی که یکی از کارشناسان مسائل سیاسی در شبکه صدای آمریکا (VOA) بود، توسط مدیران شبکه انگلیسی من و تو۲ برای کار دوبله در این شبکه، خریداری شد و همین طور افراد دیگری مانند آرمین قبادی‌پاشا که کارشناس شبکه صدای آمریکا بود ولی در شبکه من و تو به عنوان خبرخوان در برنامه اتاق خبر مورد استفاده قرار گرفت، امیر برادران، کارشناس صدای آمریکا که کارشناس برنامه آفساید شد و جاوید جعفری، کارشناس شبکه صدای آمریکا که به عنوان مجری در شبکه من و تو به کار گرفته شد.

اما شبکه‌های سیاسی که سال‌ها علیه جمهوری ‌اسلامی‌ کار کرده بودند و سعی داشتند حداقل مردم را به سمتی ببرند که دست از منابع خبری داخلی برداشته و به آنها بی‌اعتماد شده و اطلاعات خود را از منابع خارجی بگیرند با روی کار آمدن شبکه انگلیسی من و تو ۱ به یک‌باره دیدند در برنامه اتاق خبر این شبکه اکثرا و گاهی همه ‌خبرها از منابع داخلی است.

عملکرد سیاسی این شبکه از قبیل تخریب ایرانیان مقیم اروپا و آمریکا و نقل قول از منابع داخلی به گونه‌ای بود که شبکه‌های سیاسی، این شبکه انگلیسی را شبکه جمهوری ‌اسلامی ‌بنامند و با آن به مخالفت بپردازند.

این شد که شبکه‌های فارسی‌زبان فرهنگی و سیاسی لس‌آنجلسی با یکدیگر همصدا شده و علیه این شبکه انگلیسی موضع گرفتند و در پاره‌ای از مواقع دست به افشاگری علیه مدیران و مسؤولان این شبکه انگلیسی زدند.

* آکادمی ‌موسیقی گوگوش

آکادمی ‌مبتذل موسیقی با صرف هزینه‌های زیاد توانست در ابتدای راه مخاطبانی را به خود جذب کند اما هنوز کار به اتمام نرسیده بود که شبهه تقلب در انتخاب نفرات اول آکادمی ‌به جاهای باریک کشید.

تعدادی از مخاطبان و هواداران خواننده‌ها در فضای فیس‌بوک و اینترنت به صورت خودجوش یا حتی برنامه‌ریزی شده شروع به تبلیغ و حمایت از کاندیداهای خود کردند اما نتیجه آن‌طور که باید جلو نرفت.

اما وسط‌های کار آکادمی ‌مشخص شد همه این مسائل کاملا صوری بوده و خواننده‌ها و نفرات اول و… از همان اول مشخص و انتخاب شده بودند و طرفداران در طول این مدت بازیچه‌ای بیش نبوده‌اند!!

شبکه من و تو فقط در ایران قابل رؤیت است و ایرانیانی که در دیگر کشورها بودند، نمی‌توانستند برنامه‌های این شبکه را ببینند پس چگونه می‌توانستند به خواننده مورد نظر خود آن هم در آن زمان مشخص و محدود رای بدهند؟! پس اعلام شماره برای ایرانیان خارج‌نشین کاملا صوری بود.

جالب است که مدیران و مجریان این شبکه در برنامه‌های مختلف، انتخابات ایران که در آن ناظران کاندیداها از صفر تا صد آن یعنی از پیش از رای‌گیری تا شمارش آرا حضور داشتند را قبول نداشته و زیر سوال می‌برند و قائل به تقلب هستند، در حالی که خود آنها هیچ‌گونه شفاف‌سازی درباره نحوه رای‌گیری و شمارش آرای یک برنامه مبتذل نداشتند.

از طرفی ساخت و پاخت برخی خواننده‌ها با هیات داوران و مجریان و دست‌اندرکاران آکادمی، شک طرفداران و مخاطبان را درباره تقلب به یقین تبدیل کرد و ازدواج نفر اول دور اول آکادمی ‌(سروش تهرانی) با یکی از مجریان شبکه من و تو (سالومه سیدنیا) از این ساخت و پاخت‌ها پرده برداشت.

* جدایی‌ها

برخی عوامل و دست‌اندرکاران شبکه به دلایل مختلف از شبکه جدا شدند، دلایلی مانند:

ـ منفور شدن شبکه.

آنها می‌خواستند با حضور در شبکه‌ای که فکر می‌کردند مخاطب زیادی خواهد داشت و مبدائی برای آغاز دور جدید شبکه‌های ماهواره‌ای خواهد شد، برای خود وجهه‌ای کسب کنند. عملکرد بد این شبکه انگلیسی موجب منفور شدن آن نزد مخاطبان شد و این امر موجب تنفر از مجریان و عوامل هم شد. به همین دلیل تعداد زیادی از عوامل و دست‌اندرکاران این شبکه انگلیسی، عطای این شبکه را به لقایش بخشیدند و از این شبکه جدا شدند. افرادی مانند مهرداد پارسا، حسین فرجی، مسعود صدر، کامران محیط، رضا همایون، فیروزه باغبان، فرشته دانشفر، سمیرا قاسمی‌ و… .

ـ اختلاف بین مدیریت شبکه و مجریان.

در هر مدیریت و مجموعه‌ای اختلاف سلیقه و نظر امری طبیعی است اما اگر نگاهی اجمالی به سابقه مدیریت مدیر شبکه انگلیسی من و تو داشته باشید درمی‌یابید این اختلافات طبیعی به نظر نمی‌رسد.

اختلاف مجریان و دست‌اندرکاران شبکه آزادی با مدیر آن یعنی کیوان عباسی منجر به تعطیلی این شبکه شد. در شبکه انگلیسی من و تو نیز بعد از مدتی، نحوه عملکرد و مدیریت کیوان عباسی باعث جدا شدن برخی مجریان و دست‌اندرکاران از این شبکه شد. افرادی مانند آزاده حسینی، مریم تهرانی، سارا باغستانی، آوا صفا، سحر زند، جاوید جعفری، نسرین احمدی و… به همین دلایل از شبکه جدا شدند.

برخی از این افراد پس از جدا شدن از من‌و‌تو، اسرار و مسائل پشت‌پرده این شبکه انگلیسی را فاش کردند. افشاگری‌های این افراد همانا و ریزش برخی مخاطبان نیز همان.

ناگفته نماند در حال حاضر نیز این اختلافات بین دیگر مجریان و دست‌اندرکاران شبکه با کادر نظارت و امنیت شبکه ادامه دارد. کادر نظارت و امنیت شبکه به دستور کیوان عباسی، مدیر شبکه انگلیسی من و تو همه رفت و آمدها و حرکات و سکنات مجریان و دست‌اندرکاران شبکه را زیر نظر دارند.

در همه ‌قسمت‌های داخلی و خارجی شبکه افراد باید در دید دوربین باشند. صفحات مانیتور آنها موقع کار باید به اندازه‌ای باشد که دوربین به وضوح تصاویر و حتی نوشته‌های آن را ببیند و بخواند.

رجوع به سایت‌های داخلی ایران غیر از بچه‌های اتاق خبر برای دیگر افراد ممنوع است. هیچ شخصی موقع کار نباید تنها باشد به این معنی که اگر کسی پشت سیستمی ‌می‌نشیند و مشغول به کار می‌شود باید حتما در کنارش شخص دیگری باشد (تنها کار کردن در محیط کار ممنوع). آوردن هرگونه سیمکارت و گوشی شخصی در محل کار ممنوع است و کارمندان موظفند سیمکارت و گوشی خود را در ابتدای ورود به ساختمان شبکه تحویل داده و سیمکارت و گوشی‌ای که مدیریت شبکه در اختیار آنها قرار می‌دهد را تحویل بگیرند.

آوردن سیمکارت و گوشی شخصی در محیط کار تخلف بوده و جریمه نقدی و رای کمیته انضباطی را در‌پی خواهد داشت.

همه خطوط تلفن شخصی و حتی خانوادگی کارکنان شبکه شنود می‌شود و… .

همه اینها فضایی را ایجاد کرده که کار در این شبکه برای کارکنان بسیار سخت و طاقت‌فرسا شود اما چاره‌ای جز ماندن و کار در این شبکه وجود ندارد بویژه برای کسانی که از شبکه‌های دیگر به این شبکه آمده‌اند، زیرا شبکه‌های دیگر حاضر به پذیرش دوباره آنها نیستند. از طرفی کسانی که با این شبکه همکاری کرده باشند، نزد ایرانیان مقیم اروپا و آمریکا وجهه خوبی نداشته و از آنها استقبال نمی‌شود.

* حذف من‌و‌تو ۲

جز افرادی که به نوعی وابستگی با مدیریت شبکه دارند بقیه کارمندان قراردادی و ساعتی هستند و هر وقت مدیریت شبکه صلاح بداند آنها را اخراج خواهد کرد.

جدا شدن برخی دست‌اندرکاران و اختلاف موجود بین کادر فعلی شبکه ضربه سهمگین دیگری را بر بدنه شبکه وارد کرد تا اندازه‌ای که شبکه را به حالت کما برده و منجر به تعطیلی شبکه من و تو ۲ شد.

کاهش یکباره کارمندان و دست‌اندرکاران و اختلاف موجود بین کادر فعلی با مدیریت شبکه موجب شد امکان ساپورت هر ۲ شبکه وجود نداشته باشد و به همین دلیل مدیران شبکه انگلیسی من و تو تصمیم گرفتند من و تو ۲ را حذف کنند.

شبکه من و تو ۲ اگر چه از آرشیو بی‌بی‌سی تامین می‌شد اما کار دوبله، تدوین و… آن نیاز به کادر متخصص و مجرب داشت که انصراف و جدا شدن یکباره برخی دست‌اندرکاران، موجب تعطیلی این شبکه شد و این بزرگ‌ترین ضربه‌ای بود که می‌توانست بر بدنه شبکه و مدیریت آن وارد شود. به قول مهران عبدشاه بادکنکی که تا نهایت خودش باد شده بود به یکباره بادش خالی شد.

برای توجیه این اتفاق و ظاهرسازی در مجامع عمومی ‌اعلام شد این ۲ شبکه قرار است با هم ادغام شوند. زیرا جمهوری‌ اسلامی روی این شبکه‌ها پارازیت می‌اندازد و برای اینکه مخاطبان بتوانند هر دو شبکه را یکجا و بهتر ببینند شبکه روی ۲ فرکانس دیگر نیز پخش خواهد شد. برای ظاهرسازی نیز یک نظرسنجی صوری در صفحه اول سایت گذاشته شد تا طبق معمول تظاهر شود خواست مخاطب ادغام بوده است.

اما این بهانه بسیار مضحک بود. اول اینکه این پارازیت بعد از گذشت یک سال به وجود نیامد بلکه از همان ابتدای تاسیس شبکه وجود داشت. پس چرا از همان ابتدا شبکه من و تو را به یک و ۲ تقسیم کرده بودند؟ آیا غیر از این بود که پارازیت برای هر دو شبکه وجود داشت (هم من و تو ۱ و هم من و تو ۲) پس چرا من و تو ۲ حذف شد؟

اگر قرار است یکی شوند چرا نام شبکه من و تو نشد؟ چرا من و تو ۱؟ چرا من و تو ۲؟ مگر این ۲ شبکه ادغام نشدند؛ چرا باز من و تو ۱ باقی ماند؟ آیا به این دلیل نبود که وقتی مشکلات برطرف شد دوباره من و تو ۲ راه‌اندازی شود و…؟ اگر به دلیل مشکل پارازیت و به قول مدیریت شبکه برای بهتر دیده شدن شبکه، روی فرکانس دیگری رفتند چرا فرکانسی را انتخاب کردند که تقریبا همه شبکه‌های سیاسی در آن فرکانس بودند؟

* کمیته بحران و خودزنی

در کنار بیم جدا شدن دیگر مجریان و دست‌اندرکاران، مشکل دیگری نیز به وجود آمد و آن افشای هویت واقعی برخی مجریان و دست اندرکاران شبکه و اهداف شوم مدیریت این شبکه انگلیسی توسط وب‌سایت امواج سیاه بود که در مدت کمی توانست مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

افشای این اطلاعات فضای اعتراضی جدیدی را برای مخاطبان، علیه این شبکه باز کرد و البته موجب ریزش مخاطب این شبکه انگلیسی شد. به همین دلیل کمیته مدیریت بحران توسط مدیر شبکه انگلیسی من و تو و برخی دست‌اندرکاران آن تشکیل شد تا فکری به حال مشکلات به وجود آمده شود و آبروی رفته را بازگردانند.

حاضران در جلسات این کمیته، کیوان و مرجان عباسی، حسن اعتمادی (بنی‌اعتماد)، رها اعتمادی (بنی‌اعتماد)، پانته‌آ مدیری، سالومه سیدنیا، امیرعلی محمدیان و امید خلیلی تجریشی بودند. موضوع جلسات، عبور از بحران موجود و واکسینه کردن شبکه در برابر بحران‌هایی که در آینده ممکن است برای شبکه و عوامل و دست‌اندرکاران آن به وجود آید، بود.

واکسینه کردن مخاطب، حاصل ۵ جلسه مدیریت بحران شبکه انگلیسی من و تو بود. به این معنی که باید مخاطبان دربرابر هرگونه خبر و اطلاعات منفی درباره شبکه و عوامل آن واکسینه شوند. باید فضا به‌گونه‌ای طراحی شود که مخاطبان به شبکه اطمینان حاصل کرده و هرگونه خبر منفی علیه شبکه را با دیده شک و تردید نگاه کنند. با این کار، اطلاعاتی که توسط افراد جدا شده از شبکه منتشر می‌شود نیز کاری از پیش نخواهد برد.

اما اینکه این اعتمادسازی و واکسینه کردن مخاطبان باید چگونه ایجاد شود، نیاز به جلسات متعدد دیگری داشت که مدیریت آن به پانته‌آ مدیری و امید خلیلی تجریشی سپرده شد.

بعد از جلسات مختلف و متعدد بنا شد به‌نام یکی از مجریان مهم و شناخته‌شده شبکه در فضای اینترنت یکسری اطلاعات فاش شود. بعد از اینکه گستره مخاطب اطلاعات فاش‌شده زیاد و فضا رسانه‌ای شد، همه مطالب بازگو یا به اصطلاح فاش‌شده در چند برنامه مختلف زیر سوال رفته و شبکه به طور کلی منکر همه آن مسائل شود.

در مرحله اول نیز باید تازه‌ترین موجی که روی کار آمده خنثی شده، بعد بقیه مشکلات بررسی شود.

اهداف ابتدایی این خودزنی به شرح زیر است:

۱- یکسری اطلاعات سوخته فاش شود تا خواننده به آنها مشغول شود.

۲- ذهن مخاطب به مسائل فاش‌شده محدود شود تا از سایر مسائل و افشاگری‌هایی مانند گروه جوانان بدون مرز و همکاری مجریان و دست‌اندرکاران شبکه با گروه‌های منحرف و مخالف ایران و حذف من و تو ۲ که در برخی وبلاگ‌ها منتشر شده بود، غافل شود.

۳- شبکه در یک اقدام به‌اصطلاح منفعلانه اطلاعات سوخته‌ای که توسط خودشان فاش شده را زیر سوال می‌برد.

۴- وانمود ‌شود همه شبهه‌ها و مسائلی که ممکن است علیه شبکه مطرح شود همین بوده و شبکه نیز به همه آنها پرداخته و به همه پاسخ داده است. در نتیجه این نکته القا می‌شد که شبکه هیچ سوالی را برای مخاطب بدون پاسخ باقی نگذاشته است.

۵- کسانی که از شبکه جدا شده و قصد فاش کردن اطلاعات محرمانه شبکه را داشتند به نوعی از افشای اطلاعات ناامید شوند زیرا کافی بود بعد از افشاگری‌های آنها در یکی از برنامه‌های شبکه انگ دروغگو، اطلاعاتی، شایعه‌ساز، مزدور و… را به آنها بچسبانند.

۶- صدای هرگونه اعتراض مخاطبان و مخالفان و حتی دیگر شبکه‌های ماهواره‌ای نیز بعد از این به جایی نخواهد رسید زیرا آن را توطئه و سناریوی دشمن علیه شبکه معرفی می‌کردند.

یکی از ابزار‌های پیشبرد سناریو، وبلاگ شخصی یکی از مهم‌ترین و مطرح‌ترین مجریان شبکه قرار داده شد. حال این مجری که قرار بود وبلاگ با نام او بارگذاری شود چه کسی بود؟ پاسخ واضح و مشخص بود. به دلیل افشای چهره واقعی رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) و خانواده و وابستگان او و همچنین گروه جوانان بدون مرز، نقاب زیبا و چهره مظلوم شبکه از بین رفته بود.

برای اینکه رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) بار دیگر احیا شده و از حاشیه خارج شود و از طرفی مدیران و مسؤولان شبکه نفسی بکشند، رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) انتخاب شد. با انتخاب رها به صورت غیرمستقیم می‌شد به اهداف زیر رسید:

۱- اثبات ضمنی و غیرمستقیم اسم رها اعتمادی به عنوان هویت اصلی یک شخص. این در حالی است که قبلا هویت اصلی رها اعتمادی (رها بنی‌اعتماد) و وابستگی او و خانواده‌اش به دربار پهلوی، فاش شده بود.

۲- انحراف مخاطبان از گروه جوانان بدون مرز به مسائل سوخته مانند شرایط استخدام و همجنس‌بازی و نحوه پوشش زنان و بهائی بودن اکثر دست‌اندرکاران شبکه که برای همه واضح و آشکار و البته عادی بود.

۳- در صورت بازتاب در رسانه‌های داخلی، انکار و در نهایت تخریب رسانه‌های داخلی

۴- تخریب مخالفان و افشاکنندگان واقعی به عنوان یک مشت شایعه‌ساز و دروغ‌پرداز و به قول خود رها اعتمادی: خیال‌پرداز

۵- ناامید کردن مخالفان شبکه (اعم از افشاکننده یا جست‌وجوگر) در مبارزه علیه این شبکه انگلیسی (هرچه بود همین بود و مطلب دیگری برای افشا وجود ندارد).

۶- ساختن سدی برای سردرگم کردن مخاطبان که واقعیت را از دروغ و سناریوسازی تشخیص ندهند (دقیقا جریان داستان چوپان دروغگو که وقتی مخاطب ببیند خبرهایی که قبلا به عنوان حقیقت شنیده، دروغ از آب درآمده پس خبرهای بعدی اگرچه واقعیت داشته باشد را نیز مانند سابق دروغ می‌پندارد و به آنها اعتنا نمی‌کند).

۷- نتیجه نهایی: انحراف اذهان مخاطب و واکسینه شدن‌شبکه

سناریو اینگونه آغاز شد: در ابتدا رها اعتمادی، وبلاگ شخصی – الزاما در بلاگفا که مخاطبان بسیاری در داخل ایران دارد – راه‌اندازی کرد و یکسری از اطلاعات و مسائل داخلی شبکه که البته به اصطلاح اخبار سوخته بود را فاش کرد. مراحل بعد، توسعه دادن وب، جذب مخاطب و در نهایت رسانه‌ای شدن وبلاگ بود.

مرحله نهایی این بود که بعد از مطرح شدن وب در رسانه‌های داخلی، وب مورد نظر توسط شبکه، انکار و سناریوی واکسینه کردن مخاطب و همچنین مظلوم‌نمایی شبکه اجرا شود. برای این کار لازم بود رها اعتمادی مدتی جلوی دوربین نیاید تا بحث اختلاف رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) با مدیریت شبکه قریب به ذهن باشد.

در همین راستا اجرای برنامه «جواب» به امید خلیلی‌تجریشی سپرده شد. رها نیز به بهانه تهیه برنامه از شبکه جدا شده و بعد از چند هفته اقدام به بارگذاری وبلاگ شخصی رها اعتمادی کرد.

در این وبلاگ یکسری اطلاعات سوخته شبکه اعم از ارتباط با فرح پهلوی، ازدواج سالومه و سروش تهرانی، بهایی بودن اکثر مجریان و دست‌اندرکاران این شبکه و معرفی اجمالی برخی دست‌اندرکاران و برنامه‌های آنها بارگذاری شد تا مخاطبان به آن اطمینان حاصل کرده و جذب آن شوند.

از بیننده‌ها خواسته شد مطالب، فیلم، عکس و هر مطلبی را که دوست دارند در برنامه‌های مختلف به نمایش گذاشته شود به ایمیل رها ارسال کنند و جهت اطمینان مخاطبان برخی مطالب ارسالی در برنامه سالی تاک و دکتر کپی به نمایش گذاشته شد.

بعد از بارگذاری وبلاگ به صورت نامفهوم و غیر‌مستقیم در چند برنامه جواب توسط امید خلیلی‌تجریشی و دیگر مجریان اعلام شد برخی اطلاعاتی که در وبلاگ‌ها و فضای اینترنت منتشر شده غلط است و ما آن را تایید نمی‌کنیم. البته هیچ‌گونه اشاره‌ای به وبلاگ رها اعتمادی یا وبلاگ‌های دیگر نشد.

فضا بسیار سربسته عنوان شد تا بعدها امکان مراجعه به آن باشد و بتوانند اعلام کنند ما قبلا مطالب مطرح شده را منکر شدیم.

بعد از گذشت یک سال و اندی و بعد از اینکه فضا کاملا مهیا شد و تعداد آمار بازدید وبلاگ به بیش از ۱۵۰۰ نفر در روز رسید، سناریوی اصلی بارگذاری شد و آن شرایط استخدام در شبکه من و تو و بحث بهایی بودن دست‌اندرکاران و گرایش به همجنسگرایی و… بود.

بعد از بارگذاری این مطالب در وبلاگ شخصی رها و منتشر شدن آن، رسانه‌های ایران این وبلاگ را که البته از قبل نیز با آن آشنا بودند و همه قرائن و شواهد حاکی از حقیقی بودن این وبلاگ بود رسانه‌ای کرده و به آن پرداختند.

بعد از رسانه‌ای شدن وب شخصی رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) سناریو وارد فاز جدید و البته نهایی شد.

رسانه‌ای شدن وب رها اعتمادی موجب شد مخاطبان به صورت سیل‌آسا به سایت شبکه رجوع کرده و در کامنت‌های مختلف موضوع را با عوامل شبکه مطرح کنند.

مدیران شبکه نیز همان‌طور که قبلا برنامه‌ریزی کرده بودند به اصطلاح برای روشنگری در برنامه‌های مختلف اقدام به پاسخگویی به مخاطبان درباره مساله به وجود آمده کردند و اعلام داشتند همه مطالبی که درباره دست‌اندرکاران و مجریان شبکه در وبلاگ‌ها منتشر شده غلط و دروغ محض است.

سناریوی انکار، از ندا جناب در برنامه جواب شروع شد. او البته خیلی مصنوعی و ساختگی، در آخر برنامه جواب به صورت اتفاقی و هماهنگ نشده آمده و اعلام کرد هرچه وبلاگ و فیس‌بوک به نام او وجود دارد اشتباه و ساختگی است.

بعد از آن مرجان و آمنه ۲ مجری زن این شبکه در برنامه من و تو پلاس، رسانه‌ای شدن شرایط استخدام را خنده‌دار توصیف کردند اما اشاره‌ای به وب شخصی رها اعتمادی نشد.

فردای آن روز همین بحث بار دیگر در برنامه من‌و‌تو پلاس ولی این‌بار به صورت کاملا جدی مطرح شد و در نهایت نیز رها اعتمادی در برنامه جواب جلوی دوربین آمده و درباره وبلاگ مورد نظر صحبت کرد و گفت: همه مطالب دروغ بوده و من هیچ‌‌کدام از مطالب این وب را قبول ندارم و از اساس من اصلا وبلاگی نداشته‌ام.

حتی کار به جایی رسید که مجری برنامه جواب (امید خلیلی‌تجریشی) برای تخریب رسانه‌های داخلی ایران اعلام کرد این وب توسط ماموران جمهوری‌ اسلامی‌ ساخته و بارگذاری شده و بعد از آن رسانه‌ای شده تا شبکه انگلیسی من و تو را زیر سوال ببرد.

مدیران و مجریان این سناریوی شوم فکر می‌کردند به راحتی سناریو از یک وبلاگ شروع و سپس به خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها کشیده و در انتها با حضور رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) در برنامه جواب، تومار این سناریو به هم پیچیده خواهد شد، غافل از اینکه حقیقت هیچگاه پشت ابر نخواهد ماند.

از آن جا که دشمنان مردم ایران همیشه احمق بوده‌اند سناریوی ساخته و پرداخته مدیران شبکه انگلیسی من و تو باز هم به نتیجه نرسید و تیرهای پرتاب شده به سنگ خورد، زیرا:

نخست: این سناریو جای اینکه در وب‌سایت رسمی‌ من‌وتو انگلیسی یا فیس‌بوک شخصی رها (بنی‌اعتماد) به اجرا درآید، بسیار ساده و به قولی تابلو در وبلاگ آن هم در بلاگفا که بیشترین کاربر را در ایران دارد اجرا شد.

یعنی دقیقا در جایی که بعدها بشود خیلی ساده آن را هک یا تعطیل کرده یا از بین برد و دیدید که بعد از اجرای سناریو، وبلاگ مورد نظر به طور کامل جمع شد و به زباله‌دان تاریخ رفت بدون اینکه کسی بگوید چه موقع آمد؟ چه موقع رفت؟ چه گفت؟ چه شد؟

دوم: مطالبی که در وبلاگ مورد نظر بارگذاری شده بود امری عادی در شبکه محسوب می‌شد و در نهایت یک شخص به اصطلاح آنها خراب می‌شد و آن رها اعتمادی بود. البته ناگفته نماند از نظر آنها در ابتدا خراب می‌شد و بعد از مدتی قوی‌تر از پیش احیا می‌شد!

خلاصه! همه مسائل مطرح شده در وبلاگ شخصی رها، مطالبی بود که در وب‌سایت شبکه مطرح شده و امری کاملا عادی بود. به عنوان نمونه پوشش زنان در شبکه از همان ابتدا در اختیار مدیریت بود و کسی نمی‌توانست با پوشش اسلامی ‌در این شبکه حاضر شود یا مثلا مخالفت با جمهوری ‌اسلامی‌که از بدیهیات بود، زیرا مگر می‌شود پول انگلیس را گرفت و به نفع جمهوری ‌اسلامی‌حرف زد؟ و همین‌طور همجنس‌بازی یا روابط آزاد و…

سوم: رسانه‌های ایران در کنار خبر شرایط استخدامی‌ که وب شخصی رها آن را مطرح کرده بود به سراغ زندگینامه این شخص در وبلاگ‌های‌ افشاگر آمده و هویت اصلی این شخص و در پی آن سابقه خانوادگی وی و وابستگی آنها به دربار پهلوی و همچنین عضویت رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) در گروه جوانان بدون مرز را افشا و رسانه‌ای کردند.

این اتفاق موجب نگرانی و عصبانیت شدید مدیران و دست‌اندرکاران این شبکه بویژه رها اعتمادی شد و به همین دلیل در برنامه‌ای که در رد وب شخصی خود تهیه کرده بود بسیار دستپاچه شده و حرکت‌های نامتعارف

انجام می‌داد.

به هر حال بهترین و تنها‌ترین راهی که مدیران شبکه درباره این جریان انجام دادند این بود که این جریان را مسکوت بگذارند به همین دلیل رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) در برنامه جواب نیز هیچ‌گونه اشاره‌ای به هویت اصلی این گروه نکرد.

چهارم و آخر: مخاطبان به دلایل مختلف اعتماد خود را نسبت به مدیران و دست‌اندرکاران این شبکه انگلیسی از دست داده‌اند و این سناریو هم نه تنها کاری از پیش نبرد بلکه شبهه دیگری در ذهن مخاطب ایجاد کرد.

شبکه برخلاف آنچه تصور می‌کرد نتوانست سناریویی را که خود ساخته و پرداخته بود زیر سوال ببرد. از طرفی ترجیح داد درباره گروه جوانان بدون مرز سکوت اختیار کند. بحثی که سوال بسیاری از مخاطبان شبکه بود و رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) به طور کلی از آن فرار کرد.

نهایت ثمر این سناریوی آبکی جز خودزنی و به خفت افتادن شبکه انگلیسی من و تو و مدیران آن چیزی نبود. «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد».

اما در نهایت برخی سوال‌های مخاطبان که هنوز هم توسط مدیران این شبکه انگلیسی بدون جواب مانده را مطرح می‌کنیم:

۱- چرا یک سال طول کشید تا شبکه من و تو و شخص رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) علیه وب شخصی‌ای که ادعا می‌کنند ساختگی است موضع بگیرند؟

۲- چرا رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) بعد از یک سال به اصطلاح اسم و فامیل کامل خود را که رها اعتمادی آل‌آقاست، بازگو می‌کند؟

۳- چرا در آکادمی ‌گوگوش تقلب شد و دوستان عوامل شبکه رای آوردند

۴- چرا من و تو ۲ حذف شد و من و تو ۱ حذف نشد؟

۵- چرا وقتی برای حذف یکی از دو شبکه در سایت نظرسنجی گذاشتند و اکثر مخاطبان در کامنت‌ها به نتیجه نظرسنجی اعتراض کردند، کسی پاسخگو نبود و با این وجود من و تو ۲ حذف شد؟

۶- چرا همیشه و در هر نظرسنجی‌ای که در سایت انجام شده دقیقا بر خلاف نظرسنجی عمل شده است؟

۷- چرا کسانی که از شبکه انگلیسی من و تو جدا می‌شوند در صورت افشاگری منزوی می‌شوند افرادی مانند آزاده حسینی و…؟

۸- چرا مدیریت شبکه انگلیسی من و تو با مدیریت شبکه فارسی وان جلسات مشترک برگزار کرده و اهداف خود را یکسان‌سازی می‌کنند؟

۹- چرا دوبلورهای شبکه انگلیسی من و تو با دوبلورهای شبکه فارسی وان یکی هستند و با هم همکاری دارند؟

۱۰- چرا شبکه انگلیسی من و تو آگهی بازرگانی ندارد؟

۱۱- چرا به هیچ‌یک از ایمیل‌های ارسالی توسط مخالفان پاسخ داده نمی‌شود؟

۱۲- چرا مجریانی که در شبکه انگلیسی من و تو کار می‌کنند حق کار در شبکه دیگری را ندارند؟

۱۳- چرا از زمانی که گوگوش با شبکه انگلیسی من و تو همکاری می‌کند دیگر خواننده‌ها توسط این شبکه در برنامه سالی تالک مورد تمسخر و استهزاء قرار می‌گیرند؟

۱۴- چرا سایت شبکه انگلیسی من و تو بارها و بارها از جنگ آمریکا علیه ایران حمایت کرده است؟

۱۵- چرا شبکه انگلیسی من و تو اسرائیل را یک کشور(!) آزاد و فلسطینیان را ستیزه‌جو و جنگ‌طلب

معرفی می‌کند؟

۱۶- چرا مدیران و دست‌اندرکاران شبکه انگلیسی من و تو، هویت اصلی خود را که بهایی و یهودی است

پنهان می‌کنند؟

۱۷- چرا ناصر اعتمادی (بنی‌اعتماد) که از اعضای ثابت سازمان امنیت انگلیس است به عنوان مجری و گزارشگر در شبکه انگلیسی من و تو مشغول به کار است؟

۱۸- دلیل ارتباط تنگاتنگ سردبیر، تدوینگر و مسؤول برنامه دکتر کپی با مدیریت شبکه سیمای آزادی که متعلق به سازمان مجاهدین خلق[منافقین] است، چیست؟

۱۹- علت رفت و آمدهای جداشدگان از جمهوری ‌اسلامی‌ مانند عبدالکریم سروش، عطا مهاجرانی و اکبر گنجی به این شبکه انگلیسی چیست؟

۲۰- چرا شبکه انگلیسی من و تو بارها و بارها از جنبش سبز حمایت کرده است؟

۲۱- چرا مدیران و مسؤولان شبکه انگلیسی من و تو قالب برنامه بفرمایید شام را از شرکت تهیه‌کننده و اجراکننده‌اش که یک شرکت یهودی است خریداری می‌کنند اما قالب برنامه پارازیت صدای آمریکا و برنامه‌های دیگر شبکه‌ها را بدون اجازه برداشته و شبیه‌سازی می‌کنند بدون اینکه کوچک‌ترین هزینه‌ای به آنها بپردازند یا حتی با آنها هماهنگ کنند؟

۲۲- چرا با اینکه فرح پهلوی بارها و بارها از این شبکه انگلیسی حمایت کرده، تا به حال در برنامه‌های این شبکه از وی دعوت به عمل نیامده و مدیران شبکه این حمایت‌ها را پنهان می‌کنند؟

۲۳- چرا مدیران و مسؤولان شبکه پاسخگوی افشاگری‌های افراد جدا شده از شبکه مانند آزاده حسینی و سحر زند نبوده‌اند؟

۲۴- حضور مسعود بهنود هنگام ضبط برنامه‌های اتاق خبر شبکه انگلیسی من و تو چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

۲۵- چرا مانند شبکه‌های لس‌آنجلسی هیچ‌کس حق حضور در حتی چندصد قدمی ‌ساختمان شبکه انگلیسی من و تو را ندارد؟

۲۶- اگر این شبکه مدعی است مردمی‌ترین شبکه موجود است چرا کمترین ارتباط را با مخاطب دارد؟

۲۷- چرا شبکه فقط وبلاگ شخصی رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) را انکار کرد و دیگر وبلاگ‌های شخصی مجریان شبکه را مسکوت گذاشت؟

۲۸- منظور رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) از ادامه پیدا کردن این سناریو در برنامه جواب چه بود؟

و ده‌ها سوال دیگر که هیچگاه پاسخی به آنها داده نشد.


منبع : newsofmedia.blogfa.com
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اسما خداوند متعال

پخش زنده حرم
Online User اسلام کوئست سایت جامع فرهنگی 
مذهبی شهید آوینی Aviny.com

دنیـای نیـاز بـه نمــاز | WorldPrayer.ir

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات